Zwiedzanie Starego Portu w Dubrowniku

, Tagi , , , , ,

Dubrownik to jedno z najpopularniejszych miast w Chorwacji. Spektrum jego przymiotów jest na tyle szerokie, że cieszy się świetnymi recenzjami nawet wśród szczególnie wymagających turystów. Do głównych zalet Dubrownika zaliczamy nie tylko atrakcyjny klimat, przyjemną temperaturę oraz świetną kuchnię, ale również liczne zabytki i interesujące obiekty. Wśród nich szczególnie renomowany jest Stary Port w Dubrowniku. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Stary Port w Dubrowniku – co warto o nim wiedzieć?

Stary Port to jedno z obligatoryjnych miejsc do zwiedzenia podczas pobytu w Dubrowniku. Jest ono doceniane zarówno przez miłośników starodawnych zabytków, jak i nowoczesnych budowli, albowiem port ten jest połączeniem klasyki z awangardowością. Stary Port jest ulokowany na wschodnim wybrzeżu Adriatyku i każdego roku przyciąga prawdziwe rzesze turystów.

Znajduje się on także w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta, w efekcie czego jednym z jego walorów jest bardzo korzystna lokalizacja. Jego główną atrakcją są wiekowe mury, które są prawdziwym symbolem chorwackiej historii. W Starym Porcie znajdują się też punkty widokowe oraz miejsca umożliwiające zakup pamiątek. Tuż obok niego działają liczne restauracje, dzięki czemu Stary Port jest uznawane za główne centrum Dubrownika, którego nie można ominąć, decydując się na lot do Chorwacji.

Zwiedzanie Starego Portu w Dubrowniku – od czego zacząć?

 Aby zwiedzanie Starego Portu dostarczyło niezapomnianych wrażeń, warto dokładnie zaplanować swoją wycieczkę. Obiekt ten jest bowiem relatywnie spory, w efekcie czego jego dokładne zwiedzenie może zająć całkiem dużo czasu. Dlatego też warto zarezerwować sobie co najmniej kilkadziesiąt minut na podziwianie tego obiektu, gdyż liczba atrakcji stoi w jego przypadku na bardzo wysokim poziomie. Pobyt w Starym Porcie w Dubrowniku warto rozpocząć od zobaczenia murów i okolicznych skał. Mają one bardzo bogatą przeszłość, dzięki czemu doceniają je osoby, które podczas wycieczek lubią pogłębiać swoją wiedzę historyczną.

W pobliżu murów znajdują się miejsca do odpoczynku. Zwiedzanie Starego Portu nie musi wiązać się wyłącznie z ciągłym chodzeniem. Jeżeli odczujesz zmęczenie, możesz podziwiać uroki wody bądź statków, które determinują piękny wygląd tego obiektu. Po odpoczynku na świeżym powietrzu warto udać się też do lokali gastronomicznych, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie Starego Portu. Serwują one bowiem typowe chorwackie jedzenie, dzięki czemu powinny przypaść do gustu nawet szczególnie wysublimowanych klientom. 

O czym warto pamiętać przed przyjazdem do Starego Portu?

Stary Port w Dubrowniku to miejsce mające wiele przymiotów. Aby podziwianie murów oraz obserwowanie nieskazitelnie czystej wody było w pełni przyjemne, warto pamiętać o odpowiednim ubiorze. Dubrownik słynie także z tego, że jest niezwykle ciepłym miastem i przez większość czasu temperatura jest tam całkiem wysoka.

Jeżeli wybierasz się do Dubrownika latem, to powinieneś pamiętać o luźnych i wygodnych ubraniach. W lipcu oraz sierpniu pogoda w Dubrowniku jest bowiem niezwykle upalna. Wybranie zbyt ciepłej odzieży może spowodować, że odczujesz niechciany dyskomfort. Warto mieć na uwadze także fakt, że zwiedzanie Starego Portu wiąże się z długim chodzeniem. Dlatego też niezalecane jest zabieranie ze sobą zbyt ciężkiego plecaka, gdyż jego noszenie może skutkować gorszymi doznaniami. 

Czy warto odwiedzić Stary Port w Dubrowniku?

Jeżeli planujesz wybrać się do Dubrownika, to podziwianie tego miasta powinieneś rozpocząć od zobaczenia Starego Portu. Miejsce to jest bowiem znakiem firmowym całej Chorwacji, a piękny wygląd obiektu sprawia, że każdego roku tysiące turystów decydują się na jego zwiedzenie. Stary Port to jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Europy. Jego liczne walory sprawiają, że wywiera kapitalne wrażenie nawet na szczególnie wymagających turystach. Jeśli szukasz ciekawego miasta, zachwycającego pięknym wyglądem i gwarantującego korzystną temperaturę, to postawienie na Dubrownik oraz Stary Port powinno być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. 

W okolicy znajduje się również wiele innych wartych odwiedzenia miejsc i zabytków. Zobacz także nasz tekst o zwiedzaniu Fortu Lovrijenac (Twierdzy św. Wawrzyńca)!

Najlepsze hotele w Dubrowniku

Poprzedni

Kościół Chrystusa Króla w Selca na wyspie Brač

Z wizytą w Korita na wyspie Mljet – historia i piękno kościoła św. Wita

Następny

Dodaj komentarz