Zwiedzanie Parku przyrody Biokovo oraz Skywalk Biokovo

, Tagi , , , , , , , , , ,

Wakacje to czas na który czeka wiele osób. Ten okres daje możliwość odpoczynku od stałych obowiązków, relaksu lub aktywizacji w ramach ulubionych czynności w najwspanialszych plenerach. Jednym z często wybieranych przez turystów państw w Europie jest Chorwacja. To malowniczy, górzysty kraj, który jest stworzony do różnych form wypoczynku. Osoby bardzo aktywne sportowo mogą skorzystać z ukształtowanie terenu w Chorwacji i oddać się górskim wspinaczkom i wyczynowym aktywnościom. Turyści, którzy preferują spokojny odpoczynek, również znajdą dla siebie mnóstwo atrakcji. Ze względu na położenie tego państwa nad Morzem Adriatyckim można skorzystać z uroków plażowania i różnych wodnych atrakcji.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Niezliczone atrakcje turystyczne w Chorwacji

Poza aktywnościami wynikającymi z wspaniałego położenia geograficznego Chorwacji można korzystać z bogatej oferty rozrywkowej obiektów w tym kraju. Rozbudowana sieć restauracyjna pozwala na posmakowanie pysznej i zdrowej kuchni chorwackiej. Jest ona oparta na rybach, owocach morza i świeżych warzywach i owocach. Warto odwiedzić i poznać ten kraj w całości, ze względu na wiele pięknych miejsc. Urokliwy Dubrovnik o wspaniałej architekturze, która ocalała w trakcie wojny domowej, jest odwiedzany rokrocznie przez miliony turystów z całego świata. Wiele muzeów i galerii sztuki obecnych w tym mieście pozwala na bliższe zapoznanie się z historią i sztuką Chorwacji. Innym rozrywkami oferowanym w tym kraju jest zwiedzanie licznych parków narodowych, czy też przyrodniczych, zapewniających niezapomnianych atrakcji.

Park przyrody Biokovo w Makarskiej

Jest to wyjątkowy park zapewniający wiele atrakcji dla swoich gości. Oferuje turystom zapoznanie się ze światem roślin i zwierząt występujących w obszarze parku. Daje możliwość zapoznania się z różnorodnym światem obu tych królestw, którego można doświadczyć podczas zwiedzania Biokovo. Roślinność występująca na nadmorskich zboczach parku. Kolejna część paku prezentuje inny rodzaj roślinności, jaką jest ta występująca w szczytowych jego obszarach. Inna część to kontynentalne połaci parku przyrody. Zwiedzając tę atrakcję można zanurzyć się w bogactwie gajów oliwnych, bukowych, lasach bukowych, a także zasmakować uroków połonin i wrzosowisk.

Zwiedzając park można doświadczyć ścierania się odmiennych środowisk i warunków, w jakich mogą egzystować rożne organizmy. W efekcie obserwuje się  obecność różnych gatunków roślin w parku przyrody Biokovo. Dodatkowo można cieszyć się poznawaniem gatunków endemicznych, czyli takich, które występują tylko na określonych obszarach na świecie, jak pełzający dzwonek albo dzwonek karłowaty. W podobny sposób można poznać świat zwierząt występujących tylko w parku przyrody Biokovo. Przykładem są chrząszcze, motyle, a także bardziej rozwinięte organizmy. Są to na przykład płazy, gady i ptaki. Pojawia się też grupa małych ssaków, jak zające, a także większe gatunki – wilki.

Skywalk Biokovo – spacer bliżej nieba

Wśród wielu oferowanych atrakcji park przyrody Biokovo oferuje jeszcze dodatkową, niepowtarzalną rozrywkę. Jest nią spacer na poziomie 1228 metrów nad poziomem morza, gdzie znajduje się punkt widokowy. W jego okolicy jest również zlokalizowane zaplecze informacyjno-turystyczne, gdzie można zapoznać się ze szczegółowymi faktami dotyczącymi okolicy w płaskowyżu, przestawionymi w formie prezentacji. Prowadzi tam około sześciokilometrowa trasa położona na wysokości 1762 metrów nad poziomem morza. Skywalk Biokovo to wyjątkowy spacer po najwyżej utwardzonej drodze w górach w Chorwacji.

Podczas korzystania ze wspaniałej rozrywki w górach chorwackich można podziwiać niesamowite plenery morza i widoczne wyspy. Ze względu na właściwości gruntowe i typ skał, należało odpowiednio wzmocnić podłoże tak, aby zapewnić turystom bezpieczeństwo. Za pomocą sprężonych podpór betonowych utworzono bezpieczną podstawę wsparcia dla konstrukcji stalowo-szklanej. Podpora ta wspiera podłogę wykonaną w całości ze szkła, co umożliwia podziwianie piękna gór w parku Biokovo, a także niepowtarzalnych plenerów. W pogodne dni można stąd zobaczyć nawet Włochy!

W Parku Przyrody Biokovo znajduje się również druga co do wielkości góra Chorwacji. Zapoznaj się z naszym artykułem o wycieczce na szczyt Sveti Jure (Górę św. Jerzego)!

Poprzedni

Targowiska miejskie w Splicie – które warto odwiedzić?

Zwiedzanie Fort Lovrijenac (Twierdzy Św. Wawrzyńca) w Dubrowniku

Następny

Dodaj komentarz