Wyprawa rowerowa po półwyspie Pelješac

Tagi , , , , ,

Jeśli planujesz swoje wakacje na półwyspie Pelješac w Chorwacji, to z pewnością będziesz chciał jak najwięcej doświadczyć i przeżyć. Z pewnością cały półwysep zachwyci Cię przepiękną przyrodą oraz ukształtowaniem terenu, które na długo zapadnie Ci w pamięć. Czekają tam również na Ciebie niesamowite plaże, na których możesz wypocząć bez większych obaw. Jeśli jednak chcesz spędzić swoje wakacje w Chorwacji w nieco bardziej aktywny sposób, wówczas możesz zorganizować dla siebie niezapomnianą wyprawę rowerową! Jak więc możesz się przygotować na wyprawę rowerem po półwyspie Pelješac?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Czy warto wybrać się na wyprawę rowerem po półwyspie Pelješac?

Cała Chorwacja może zachwycić Cię niesamowitą przyrodą, a także ciekawymi zakątkami. Jednak to właśnie na półwyspie Pelješac możesz przeżyć przygodę, która na długo zapadnie Ci w pamięć. Co więcej, cały półwysep również słynie ze swoich szlaków rowerowych. Okazuje się, że znajdziesz tam aż pięć tras górsko – rowerowych. Każdy z nich jest świetnym sposobem na odkrywanie nowych miejsc i doświadczenie całkowicie nowych przeżyć. Będziesz je przemierzać w towarzystwie urokliwych zatoczek, pięknych plaż, a także niesamowicie klimatycznych gajów oliwnych raz winnic. Jeśli więc jesteś miłośnikiem aktywności na świeżym powietrzu i chcesz kolekcjonować piękne wspomnienia, wówczas wyprawa rowerowa po półwyspie Pelješac będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Wyprawa rowerowa po półwyspie Pelješac – podstawowe informacje

Jeśli podjąłeś decyzję o tym, że chcesz wybrać się na rowerową przejażdżkę po półwyspie Pelješac, wówczas musisz się do niej odpowiednio przygotować. Niemniej jednak nie chodzi tu tylko o przygotowanie fizyczne, ale także i merytoryczne. Okazuje się, że na samym półwyspie Pelješac czeka na Ciebie aż 184 kilometry tras rowerowych. Oczywiście są one podzielone pod względem poziomu trudności. Jeśli więc jesteś początkującym rowerzystą, który świadomy jest swoich możliwości kondycyjnych, powinieneś decydować się na szlaki łatwe, z dużą ilością przystanków po drodze.

Szlaki rowerowo – górskie na półwyspie Pelješac są o wiele bardziej wymagające, ale także i absolutnie wyjątkowe. Pozwalają one na podziwianie spektakularnych widoków i odkrywanie inspirujących miejsc. Musisz jednak wiedzieć, że do ich przejechania potrzebna Ci będzie nie tylko siła fizyczna, ale także i wiele umiejętności. Szlaki górsko – rowerowe nie podsiadają asfaltowych nawierzchni i są z reguły przeznaczone jedynie dla prawdziwych profesjonalistów.

Trasy rowerowe na półwyspie Pelješac – jak zaplanować przejażdżkę?

Najlepiej będzie, jeśli swoją wyprawę rowerową po półwyspie Pelješac zaczniesz w miejscowości Orebic. Jest to dość popularny kurort turystyczny, więc nie będziesz miał problemów z tym, by się do niego dostać. Z tego miasteczka możesz wyruszyć dwoma szlakami – zarówno od strony północnej jak i południowej. Jeśli jednak jest to Twoja pierwsza wyprawa rowerem po półwyspie Pelješac, a jednocześnie liczysz na fenomenalne widoki, wówczas wybierz się trasą:

  • Orebic – Kuna Peljeska – obie miejscowości dzieli jedynie 19 kilometrów, a cała trasa rowerowa jest dość prosta. Po drodze znajdziesz również wiele miejsc na odpoczynek oraz na dopompowanie kół rowerowych.
  • Kuna Peljeska – Janjina – miasteczko Janjina będzie Twoim kolejnym przystankiem. By tam się dostać, musisz pokonać około 12 kilometrów. Znów jednak trasa rowerowa będzie dość prosta i równa. W samym miasteczku Janjina możesz skorzystać z szerokiej bazy gastronomicznej, a także miejscowych targów z wyrobami lokalnych rzemieślników.
  • Janjina – Trpanj – z miejscowości Janjina wyruszysz do Trpanj. Do pokonania będziesz miał około 20 kilometrów. Trpanj to fenomenalna, nadmorska miejscowość na półwyspie Pelješac. Możesz tam wypocząć na magicznych plażach, a także wybrać się na zwiedzanie zabytkowego, starego miasta.
  • Trpanj – Oskorusno – to najkrótszy etap Twojej wyprawy rowerowej po półwyspie Pelješac. Obie miejscowości dzieli jedynie 7 kilometrów. Po drodze jednak możesz napawać oczy dziką przyrodą i cieszyć się jej bliskością.
  • Oskorusno – Orebic – z Oskorusno możesz wybrać się w trasę powrotną do Orebic. Szlak rowerowy prowadzi Cię wzdłuż wybrzeża półwyspu Pelješac i z pewnością takich widoków przez dłuższy czas nie będziesz mógł zapomnieć.

Zaprezentowana powyżej wyprawa rowerem po półwyspie Pelješac jest jedną z najłatwiejszych. Co więcej, po drodze znajdziesz wiele miejsc na odpoczynek i na ewentualne naprawy swojego jednośladu. 

O czym pamiętać przed wyprawą rowerową po półwyspie Pelješac?

Zanim wyruszysz na przejażdżkę rowerem po półwyspie Pelješac pamiętaj, by się do niej odpowiednio przygotować. Sprawdź więc stan swojego roweru, napompuj koła, a także zbierz ze sobą dodatkową dętkę. W swój turystyczny plecak spakuj prowiant, dużą ilość napojów oraz krem z filtrem. Wysokie temperatury na półwyspie podczas takiej przejażdżki mogą Ci się dać mocno we znaki. Pamiętaj również, by dostosować tempo jazdy do swoich umiejętności i aktualnej kondycji. Wówczas taka wyprawa będzie dla Ciebie prawdziwą przyjemnością. Sprawdź też wpis ze wskazówkami dla kierowców o poruszaniu się samochodem po Półwyspie Pelješac!

Najlepsze hotele na półwysepie Pelješac

Poprzedni

TOP 15 atrakcji w Zadarze – co zobaczyć i zwiedzić?

Ostrygi i mule na półwyspie Pelješac, zatoce Małostońskiej

Następny

Dodaj komentarz