Wycieczka z Dubrownika na półwysep Pelješac i wyspę Korčula

, Tagi , , , , , , , , ,

Dalmacja Południowa jest niczym bajkowa kraina, zachęcająca do wypoczynku lazurową wodą, pięknymi plażami, imponującymi szczytami górującymi nad klimatycznymi miasteczkami i pięknymi zatokami. Zróżnicowany krajobraz, piękna pogoda, rozbudowana baza z kurortami i atrakcjami dla turystów, a także śródziemnomorska kuchnia sprawiają, że jest to chętnie wybierany kierunek wakacyjnych podróży. Sympatyczni mieszkańcy południowej Chorwacji sprawią, że poznając te czarujące i urokliwe miasteczka, zechcesz wracać tu już zawsze. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie leży Dalmacja Południowa?

Dalmacja Południowa leży wzdłuż wschodniego wybrzeża Morza Adriatyckiego. Jej niepowtarzalne usytuowanie sprawia, że stanowi najbardziej wysuniętą na południe część Chorwacji. Nazywana jest perłą chorwackiego wybrzeża ze względu na zachwycające krajobrazy, walory przyrodnicze i najpiękniejsze nadmorskie miejscowości. Południowa Dalmacja charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym terenem. Strzeliste wierzchołki gór Dynarskich w połączeniu z bujna nadmorską roślinnością, pięknymi plażami oraz licznymi wyspami sprawiają, że zabytkowe miejscowości na południu Dalmacji są idealnym kierunkiem wakacyjnych podróży. 

Dubrownik – perła Adriatyku i świetna baza wypadowa 

Jeśli podróż za granicę ma charakter wypoczynkowy, jest zaplanowanym i upragnionym urlopem to wiąże się z dużą ekscytacją i radością. Wymaga jednak wcześniejszego przygotowania, szczególnie jeśli jesteśmy miłośnikami aktywnego wypoczynku.  Aby w pełni korzystać z uroków Chorwacji, warto zapoznać się z tym co oferują nam poszczególne miejscowości i wybierać zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami. Dubrownik jest najbardziej rozpoznawalnym miastem w całej Chorwacji i bardzo chętnie odwiedzany jest przez turystów z całego świata.

Jeśli preferujesz odpoczynek bez tłumu turystów, polecamy znalezienie spokojniejszych miejscowości lub urlop po sezonie wakacyjnym. Dubrownik jest uwielbiany przez turystów ze względu na rozbudowaną bazę noclegową i zabytki z bogatym dziedzictwem kulturowym i historycznym. Wakacyjny wypoczynek w Dubrowniku to zapierające dech w piersi, wspaniałe widoki, zabytki i ciekawe miejsca. Dubrownik zachęca do spaceru zabytkowym deptakiem, gdzie na każdym kroku spotkamy się z zachwycającą architekturą i licznymi punktami usługowymi.

Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od starego miasta, przechodząc przez niezwykłą bramę Pile. W tym miejscu każdy turysta poczuje klimat Dubrownika, a to dopiero początek! Zwiedzając miasto, nie można pominąć murów obronnych. Robią wrażenie niemal z każdej perspektywy, widok z góry dosłownie zapiera dech w piersi. Do miejsc, których nie można pominąć, zwiedzając to fantastyczne miasto, zalicza się także fontanna Onufrego, pałac Rektoratów i klasztor franciszkanów i kościołek św. Rocha, a także odwach z wieżą zegarową oraz wzgórze Srđ, na które można wjechać kolejką linową.

Wycieczka z Dubrownika na półwysep Pelješac i wyspę Korčula

Aby w pełni cieszyć się swoim urlopem, lub wakacyjnym czasem z najbliższymi, warto jak najlepiej wykorzystać zaplanowany na zwiedzanie czas. Dubrownik, a właściwie cała południowa Dalmacja mają sporo do zaoferowania. Będąc w Chorwacji, warto skorzystać ze zorganizowanych wycieczek z przewodnikiem. Jest to świetna opcja dla tej grupy turystów, która nie chce wyszukiwać informacji w internecie o tym gdzie pojechać i co warto zobaczyć. Lokalne wycieczki z przewodnikiem mają same zalety. Do najważniejszych należą:

  • bezpłatne odwołanie wycieczki nawet do 24 godzin przed jej rozpoczęciem 
  • elastyczne plany podróżowania, zarezerwuj miejsce bez natychmiastowej płatności 
  • odbiór spod samego hotelu, w którym mieszkasz
  • przewodnik mówiący w języku angielskim

Jedną, z wielu licznych wycieczek jest zorganizowana wycieczka z Dubrownika na półwysep Pelješac i wyspę Korčula. Wycieczka rozpoczyna się wyjazdem z Dubrownika, w krótką przerwą na podziwianie urokliwego miasta. Podróż klimatyzowanym autobusem będzie przebiegać wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Lokalny przewodnik umili podróż ciekawostkami o mijanych w podróży miejscach, których na próżno szukać w przewodnikach turystycznych. W planie wycieczki m.in. zwiedzanie miasteczka Ston słynącego z najdłuższych murów obronnych w Europie najlepszych ostryg, a także solan.

Następnie trasa kontynuuje w stronę Orebića, gdzie podziwiamy panoramę winnic półwyspu Pelješac. Na turystów czeka niezwykła atrakcja, jaką jest też wycieczką łodzią na wyspę Korčula. Wyspa czeka na zwiedzających z przepięknymi widokami oraz ciekawymi miejscami, jak na przykład dom urodzenia Marco Polo, czy kościół św. Marka. Następnym punktem wycieczki jest powrót łodzią do Orebića i przyjazd do Potomje. Będzie tam możliwość zwiedzenia chorwackiej winnicy wraz z degustacją wina, a także krajowych brandy. Wycieczka wraca do Dubrownika późnym popołudniem, zapewniając zwiedzającym niezapomniane wrażenia i widoki, które na zawsze zostają w pamięci.

Sprawdź również nasz wpis o Półwyspie Pelješac, czy wybrać się tam drogą morską, czy lądową?

Najlepsze hotele na wyspie Korčula

Poprzedni

Zwiedzanie Podobuče, miasteczka półwyspu Pelješac

Wczasy w Dalmacji – z biurem podróży czy na własną rękę?

Następny

Dodaj komentarz