Wieczorny spacer po Dubrowniku

Tagi , , , , , , ,

Dubrownik jest miejscowością, które można zwiedzać zarówno za dnia, jak i w nocy, absolutnie niczego nie tracąc, jeśli chodzi o klimat miasta – a być może po zmroku staje się on jeszcze lepszy. Będąc w Dubrowniku warto chociaż jeden wieczór na spacer jego ulicami. Miasto nadal tętni życiem, a przed turystami otwierają się zupełnie nowe możliwości. Co zaś warto zobaczyć podczas wieczornej lub nocnej przechadzki po mieście? Mamy kilka propozycji.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Przechadzka po starówce w Dubrowniku

Jednym z miejsc, które koniecznie należy zobaczyć w Dubrowniku po zapadnięciu zmroku, jest jego starówka. Rozświetlona zarówno światłami latarni ulicznych, jak i tymi pochodzącymi z ludzkich siedzib robi jeszcze większe wrażenie – szczególnie po ciepłym, letnim deszczu, gdy światła te odbijają się w kałużach. Miejsce to warto jednak odwiedzić nie tylko ze względu na klimat, czy niesamowitą architekturę.

Stare Miasto w Dubrowniku zaczyna żyć drugim życiem, oferując masę fantastycznych okazji do spędzenia czasu. Restauracje, bary i kluby wręcz proszą się o odkrycie, a wędrówka klimatycznymi uliczkami pozwoli odkryć miejscówki naprawdę unikatowe i jedyne w swoim rodzaju. Wspólny, nocny wypad ze znajomymi do centrum Dubrownika to zawsze dobry wybór.

Teatr miejski imienia Marina Drzica

Jednym z najsłynniejszych mieszkańców miasta jest Marin Drzic – jeden z najznakomitszych chorwackich poetów okresu oświecenia. W uznaniu za jego zasługi, rodzime miasto nazwało jego imieniem teatr. To właśnie on stanowi kolejną ciekawą atrakcję nocnej wycieczki.

Odwiedzić go warto nawet nie po to, aby obejrzeć spektakl – wszak mało kto z nas zrozumiałby przecież przedstawienia wystawiane w języku chorwackim – ale po prostu po to by napawać się jego gracją. Wszystko bowiem zrealizowane jest tu z wielkim przepychem. Jeśli jednak zdecydujemy się na obejrzenie spektaklu, z pewnością nie będziemy żałować tej decyzji. Sama gra aktorów porywa i przykuwa uwagę, zachęcając do dalszego oglądania. 

Copacabana w Dubrowniku

Nie tylko Brazylia może pochwalić się piaszczystą Copacabaną – swoją własną plażę o tej wdzięcznej nazwie posiada także Dubrownik, a wieczorami naprawdę jest tutaj co robić. Zabawa w wodzie po zmroku jest naprawdę magicznym doznaniem. Niezależnie od tego, czy preferujemy pływanie, paddleboarding (pływanie na desce surfingowej za pomocą rąk), czy też zabawy z piłką.

Wyjątkowo magicznie zaczyna robić się zaś, gdy delikatny, wieczorny wiatr rozbija fale o piaszczysty brzeg plaży. Po zakończeniu zabawy można zaś odwiedzić którąś z tutejszych restauracji, gdzie zarówno doskonale zjemy, jak i skosztujemy słynnych chorwackich trunków. Nocny, spokojny spacer po Copacabanie to prawdopodobnie jedna z najbardziej romantycznych atrakcji, jakie do zaoferowania ma  omawiane miasto. 

Katedra w Dubrowniku

Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem na terenie Dubrownika jest tutejsza katedra. Według doniesień miała ona zostać zbudowana na rozkaz samego Ryszarda Lwie Serce. Pragnął on odwdzięczyć się Bogu za ocalenie jego życia po katastrofie statku, którym płynął. Katedra ta robi doskonałe wrażenie jeszcze za dnia, ale naszym zdaniem właśnie dopiero po zmroku ujawnia pełnię swojego piękna.

Jest to miejsce warte odwiedzenia nie tylko z przyczyn religijnych, czy zainteresowania historią – architektura katedry jest naprawdę wyjątkowa i przyciągająca. Pewną ciekawostką jest fakt, że podczas prac renowacyjnych w latach 80. pod Katedrą odnaleziono… ruiny innego kościoła. Daje to do myślenia, jak wiele tajemnic skrywa jeszcze historia Dubrownika. 

Nocna wycieczka na wyspę Lokrum

Osoby, które pragną pożegnać spędzoną w Dubrowniku noc z dreszczykiem, mogą skorzystać z kursu promem, aby przespacerować się nocą po wyspie Lokrum. Co zaś czyni wyprawę na tę rajską, jak by się wydawało, wyspę tak ekscytującą? Według lokalnych mieszkańców jest ona nawiedzona, a nocą naprawdę nietrudno o bliskie spotkanie z duchem. Po tym, jak w XV wieku z wyspy zostali wypędzeni mnisi z zakonu benedyktynów, mieli oni rzucić na nią tajemniczą klątwę. Skutkuje to nawiedzeniami, które rzekomo mają miejsce do dzisiaj. Czy jest tak naprawdę? Odrobina odwagi wystarczy, abyśmy sami się o tym przekonali. Co ciekawe, jest to kolejne miejsce w Dubrowniku, które łączy się z postacią Ryszarda Lwie Serce. To na tej wyspie miał bowiem tymczasowo zamieszkać angielski król, kiedy rozbił się jego statek.

Nie masz ochoty zwiedzać, a szukasz rozrywki? Zobacz nasz artykuł o najlepszych lokalach i barach oraz nocnym życiu w Dubrowniku!

Najlepsze hotele w Dubrowniku

Poprzedni

Co zabrać na wakacje do Dalmacji?

Nocne życie w Dubrowniku, bary, lokale, co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz