Szpitale w Dubrowniku – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Tagi , , , , , ,

Dubrownik uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast w całej Chorwacji. Cieszy się ono olbrzymią popularnością, albowiem zachwyca nie tylko walorami krajobrazowymi, ale też świetnie rozwiniętą infrastrukturą. Przed przylotem w to miejsce warto jednak zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń zdrowotnych. Dlatego też przydatne jest dowiedzenie się, gdzie w Dubrowniku znajdują się szpitale świadczące profesjonalną pomoc medyczną. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dubrownik – co warto wiedzieć o tym mieście?

Jeżeli szukasz ciekawego miejsca na wakacje bądź urlop, to Dubrownik jest strzałem w dziesiątkę. Miasto to jest położone w południowej Dalmacji, a jego renoma wynika nie tylko z ładnych plaż, ale przede wszystkim z dużej liczby zabytków i punktów atrakcyjnych turystycznie. Dubrownik jest więc doskonałą opcją dla osób, które lubią aktywny wypoczynek.

W miejscu tym nie można narzekać na nudę, gdyż na każdym kroku Dubrownik skrywa przed turystami wiele niespodzianek. Wyróżnia się on również fantastycznym klimatem i relatywnie wysokimi temperaturami. Dzięki temu czas spędzony w tym mieście zawsze dostarcza niezapomnianych wrażeń. Nawet w najpiękniejszych miejscach na świecie może jednak dojść do nieprzewidzianych problemów zdrowotnych. Aby chronić się przed ich skutkami, warto zdecydować się na rozszerzenie swojego pakietu medycznego i sprawdzenie listy renomowanych szpitali w okolicy. 

Pakiet medyczny podczas wycieczek – co wchodzi w jego skład i co warto dobrać?

Decydując się na wyjazd do Dubrownika, można liczyć na podstawowy pakiet medyczny, którego celem jest ochrona zdrowia oraz życia turystów. Co prawda, może on przybierać różne formy i jego zestaw zależy od organizatora wycieczki, aczkolwiek w większości przypadków powtarzają się podobne produkty. Najważniejszym elementem pakietu medycznego są artykuły pierwszej pomocy, które mogą pomóc w przypadku ewentualnej kontuzji bądź gorszego samopoczucia. Większość pakietów zawiera niezbędne plastry, bandaże, tabletki przeciwbólowe czy sole fizjologiczne. Istotną rolę pełnią w nich również medykamenty przeznaczone dla osób zmagających się z chorobą lokomocyjną, takie jak tabletki przeciwwymiotne. W większości pakietów obecne są też termometry pozwalające kontrolować potencjalną gorączkę czy igły do szycia. 

Pomimo że pakiety medyczne zazwyczaj zawierają niezbędne produkty, to warto zastanowić się nad ich poszerzeniem. Dzięki temu komfort turystów będzie stał na zdecydowanie wyższym poziomie. Do standardowego zestawu warto dokupić kremy przeciwsłoneczne oraz maści chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym. Są one bowiem niezbędne podczas zwiedzania Dubrownika. Istotne może być też dobranie środków przeciw komarom oraz kleszczom. Z ich pomocą zachowanie należytych standardów bezpieczeństwa powinno być znacznie prostsze. Warto również zastanowić się nad zakupem dodatkowych ubezpieczeń, które będą chroniły przed niechcianymi wypadkami. 

Szpitale w Dubrowniku – gdzie je znaleźć?

Najpopularniejszym szpitalem w całym Dubrowniku bezapelacyjnie jest General Hospital Dubrovnik. Znajduje się on przy ulicy Dr. Roka Mišetića 2 i zdaniem wielu jest jednym z najlepszych obiektów medycznych w całej Chorwacji. Jedną z jego domen jest bardzo szeroki zakres usług, dzięki czemu specjalizuje się w wielu gałęziach medycyny. Jego mocną stroną jest zarówno świadczenie pomocy chirurgicznej, jak i ginekologicznej czy pediatrycznej. Zajmuje się on przyjmowaniem porodów, przez co swoją ofertę kieruje również do kobiet w ciąży. Aspektem odróżniającym General Hospital Dubrovnik od konkurencji jest również fakt, że posiada oddział geriatryczny. Dzięki temu z jego usług bardzo często korzystają starsze osoby z kiepskim stanem zdrowia. 

Godnym uwagi obiektem medycznym w tym mieście jest też Poliklinika Marin Med Dubrovnik. Zajmuje się ona przede wszystkim realizacją konsultacji medycznych, jednak wykonuje również badania diagnostyczne. Atutem Poliklinika Marin Med Dubrovnik jest też fakt, że zajmuje się ginekologią i położnictwem. Co więcej, w swojej ofercie ma usługi stomatologiczne, dermatologiczne czy rehabilitacyjne. Wyróżnia się ona wykwalifikowanym personelem, przez co wykonywane przez nią prace stoją na bardzo wysokim poziomie. Jedną z jej cech charakterystycznych jest kompleksowość, dzięki czemu pomaga pacjentom zarówno na etapie diagnozy, jak i leczenia. Decydując się na skorzystanie z tego punktu medycznego, można być pewnym, że oddaje się swoje zdrowie w dobre ręce. 

Dobre recenzje wśród chorwackiej społeczności ma także Dom zdravlja Dubrovnik. Z jego usług korzystają zarówno osoby z niewielkimi i relatywnie błahymi problemami, jak i pacjenci, którzy doświadczyli zawału serca bądź udaru mózgu. Specjalizuje się on bowiem nie tylko w opiece podstawowej, ale również specjalistycznej. Jedną z jego domen jest leczenie stomatologiczne, które stoi na bardzo wysokim poziomie. Z pomocy Dom zdravlja Dubrovnik korzystają bowiem tysiące osób zmagające się z próchnicą zębów czy wadami zgryzu. Co istotne, obiekt ten zapewnia także opiekę nad matką i dzieckiem po porodzie czy realizowanie badań prenatalnych. 

Jak przygotować się do pobytu w Dubrowniku?

Pomimo że Dubrownik to piękne miejsce, to nie warto przyjeżdżać tutaj bez odpowiedniego planu. Należy uwzględnić przede wszystkim odpowiedni pakiet medyczny, a także przejrzeć ofertę szpitali w okolicy. Choć żaden z turystów nie zakłada, że będzie zmuszony skorzystać z usług medycznych, to warto wziąć pod uwagę różne scenariusze i zabezpieczyć się na wypadek niechcianych problemów.

Na szczęście, Dubrownik ma bardzo bogatą ofertę szpitali, przychodni oraz klinik medycznych, w efekcie czego każdy podróżny nie powinien długo czekać na fachową pomoc. Co ważne, szpitale w Dubrowniku są nowoczesne, a ponadto wyróżniają się świetnym wyposażeniem, które umożliwia skuteczne leczenie nawet najpoważniejszych problemów zdrowotnych. Dlatego też, przebywając w nich, można być pewnym, że korzysta się z pomocy prawdziwych specjalistów w swojej branży. 

Przed wyjazdem warto także sprawdzić nasz wpis, w którym opisaliśmy najlepsze i najtańsze parkingi w Dubrowniku!

Poprzedni

Co zobaczyć i zwiedzić w Zadarze? Największe atrakcje

Zlatni Rat – Bol na wyspie Brač, jak dojechać, co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz