Szpitale na wyspie Korčula – sprawdź, gdzie szukać pomocy

, Tagi , , , , , , , ,

Wyspa Korčula cieszy się sporą popularnością w społeczeństwie. Każdego roku przyciąga ona tysiące turystów z całego świata. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko licznym walorom krajobrazowym, ale również sporej liczbie pięknych zabytków. Niekiedy jednak podczas pobytu za granicą obligatoryjne jest skorzystanie z usług medycznych. Czy można znaleźć szpitale na wyspie Korčula?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wyspa Korčula  – co warto o niej wiedzieć?

Korčula to jedna z najpiękniejszych wysp w całej Chorwacji. Leży w południowej Dalmacji i charakteryzuje się górzystym ukształtowaniem terenu. Jej znakiem rozpoznawczym są przepiękne plaże. Wyspa ta wyróżnia się nie tylko malowniczymi krajobrazami, ale też bogatą historią. To w tym miejscu na świat przyszedł bowiem legendarny podróżnik Marco Polo, a ponadto miejsce to słynie ze świetnie rozwiniętej gospodarki. Uprawia się tam winorośl, oliwki czy figowce, a turyści w wolnym chwilach mają możliwość łowienia rzadko spotykanych gatunków ryb. Korčula to świetne miejsce zarówno dla osób lubiących bierny, jak i czynny odpoczynek. Jest w nim tak wiele atrakcji, że żaden turysta nigdy nie będzie narzekał na nudę. Podczas zwiedzania Chorwacji może jednak dojść do nieprzewidzianych problemów zdrowotnych. Wówczas niezbędne jest skorzystanie z pomocy medycznej. 

Co wchodzi w skład pakietu medycznego i co warto dokupić?

Aby chronić turystów przed ewentualnymi problemami zdrowotnymi, do wycieczek dołącza się pakiety medyczne. Dzięki nim możliwa jest ochrona turystów przed nieoczekiwanymi sytuacjami w trakcie podróży. Zazwyczaj wchodzą w nią niezbędne leki, a także zapewnienie transportu medycznego w przypadku wystąpienia ewentualnego problemu. Nierzadko pakiety medyczne posiadają także możliwość teleporady i skonsultowania swojego problemu ze specjalistą. Zdarza się również, że umożliwiają one zwrot kosztów wycieczki w przypadku jej przerwania z powodu choroby. Oznacza to, że pakiety dobrze sprawdzają się u osób, które chcą mieć ochronę nie tylko pod kątem bezpieczeństwa, ale również finansowym. 

Pakiety medyczne zazwyczaj posiadają najbardziej podstawowe elementy, jednak zazwyczaj istnieje możliwość ich poszerzenia. Jest to bardzo dobra opcja, gdyż dzięki niej turyści mogą być spokojni o to, że jakiekolwiek problemy zdrowotne czy kiepskie samopoczucie za granicą nie będą poważnym problemem. Sporo osób decyduje się przede wszystkim na dokupienie usługi, zgodnie z którą organizator wycieczki zapewnia bezpieczny powrót do kraju. Do standardowego pakietu medycznego warto dobrać także ubezpieczenia sportowe, jeżeli planuje się uprawiać jakieś sporty. Dzięki nim turyści są chronieni na wypadek wystąpienia potencjalnych urazów. Dużą popularnością cieszy się też ubezpieczenie w razie wystąpienia chorób zakaźnych. Pomimo że sporo osób nadal zapomina o dokupieniu tej opcji, to jest ona bardzo przydatna, ponieważ chroni przed najpoważniejszymi chorobami i pomaga w ewentualnym procesie leczenia. 

Szpitale na wyspie Korčula – gdzie szukać pomocy medycznej?

W wielu przypadkach medykamenty okazują się wystarczające, by zażegnać problemy zdrowotne, jednak niekiedy nasz stan jest na tyle kiepski, że obligatoryjne jest zgłoszenie się do profesjonalnych lekarzy. Zawał serca, udar mózgu czy wylew to tylko niektóre przypadki, do których może dojść w każdym miejscu i czasie, a wymagają natychmiastowej hospitalizacji. Dlatego też przed przyjazdem na wyspę warto wiedzieć, gdzie znaleźć szpitale na wyspie Korčula. 

Jednym z najpopularniejszych szpitali na całej wyspie jest Health Center of Korčula. Cieszy się on świetnymi recenzjami, albowiem ma szerokie spektrum kompetencji. Co istotne, szpital ten odbiera porody, dzięki czemu swoją ofertę kieruje również do kobiet w ciąży. Znajdują się w nim również oddziały dla osób chorych na choroby zakaźne. Wyróżnia się on bardzo doświadczoną kadrą i błyskawiczną pomocą, przez co wiele osób go poleca i docenia. Co więcej, znajduje się niemalże w samym centrum miasta.

Godnym uwagi szpitalem na wyspie Korčula jest również Dom Zdravlja -Vela Luka. Znajduje się on w miejscowości Vela Luka, czyli na zachodnim krańcu wyspy. Jego główną domeną jest udzielanie pierwszej pomocy, jednakże w swojej ofercie ma również badania diagnostyczne czy leczenie chorób przewlekłych. Co istotne, specjalizuje się on w różnych gałęziach medycyny, przez co oferowana przez niego pomoc ma charakter kompleksowy. Mocną stroną Dom Zdravlja -Vela Luka jest także fakt, iż wyróżnia się on estetycznym wnętrzem. Pacjenci mogą czuć się w nim bardzo swobodnie. 

Sporo dobrych recenzji zbiera też Zdravstvena Stanica Blato. Szpital ten leży w mieście Blato. Pomimo relatywnie niewielkich rozmiarów szpital ten ma sporo specjalizacji. Zajmuje się nie tylko pacjentami z problemami kardiologicznymi, ale również kobietami w ciąży. Wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem w swojej branży. 

Wycieczka na wyspę Korčula – środki prewencji 

Aby wycieczka do Chorwacji była w pełni przyjemna, nie można zapomnieć o odpowiedniej ochronie swojego zdrowia. W tym celu warto zadbać o odpowiednie wyposażenie swojego pakietu medycznego. Co więcej, przydatne może być zorientowanie się, gdzie zlokalizowane są najważniejsze i najpopularniejsze szpitale na wyspie Korčula. Wiedza na temat ich położenia może bowiem okazać się dla nas zbawienna, kiedy dojdzie do niechcianych problemów zdrowotnych. Trzeba bowiem pamiętać, że mogą one pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego też niezbędne jest przygotowanie się na wypadek ich wystąpienia. 

Sprawdź także nasz inny wpis, w którym opisaliśmy najpiękniejsze miasteczka na wyspie Korčula!

Poprzedni

Nocne życie w Hvarze – bary, lokale, co warto wiedzieć?

Czy w Dubrowniku jest drogo?

Następny

Dodaj komentarz