Szpitale na półwyspie Pelješac – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Tagi , , , , , , , ,

Wakacje to czas odpoczynku, poznawania nowych miejsc i zwiedzania. Wybierając się na wakacje, jesteśmy nastawieni na miłe spędzanie czasu, upragniony relaks i mnóstwo pozytywnych doznać. Czasem jednak zdarza się, że nie wszystko przebiega według ustalonego planu, a w nasze oczekiwania mogą minąć się z rzeczywistością. Może się tak wydarzyć, na przykład w przypadku niespodziewanego wypadku. Wiadome jest, że staramy się unikać takich sytuacji, są one jednak często niezależne od nas. Warto jest być przygotowanym na ewentualne nieprzyjemne wypadki, szczególnie gdy podróżujemy do obcego kraju. Sprawdź, gdzie szukać pomocy – szpitale na półwyspie Pelješac.

Pelješac, to półwysep na Morzu Adriatyckim, w południowej części dalmatyńskiego wybrzeża Chorwacji. Jest to jedno z najpiękniejszych chorwackich miejsc, w którym znajdziemy rozległe piaszczyste lub żwirowe plaże, a także krystalicznie czystą wodę. Pelješac słynie także z produkcji wina, dojrzewającego w słonecznych winnicach.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Nagłe wypadki – szpitale półwyspu Pelješac

Na południu półwyspu Pelješac znajduje się miasto, jakim jest Dubrovnik. Znajduje się tam publiczny szpital, w którym możemy uzyskać pomoc. Jeżeli przydarzył nam się wypadek, lub nasz stan zdrowia wskazuje na konieczność konsultacji z lekarzem, w pierwszej kolejności należy zadzwonić pod chorwacki numer alarmowy (112). Działa on na terenie całego kraju. W rozmowie z operatorem w miarę możliwości należy posługiwać się językiem angielskim, który w Chorwacji jest bardzo popularny. Zostaniemy poproszeni o dokładne opisanie sytuacji oraz podanie podstawowych danych. W przypadku, gdy stan dzwoniącego jest zły, zostanie on natychmiastowo przetransportowany do szpitala. Gdy rozmowa się zakończy, należy czekać na przyjazd karetki. 

Jeżeli nasz stan nie jest ciężki, ale wciąż wymagamy wizyty w szpitalu i konsultacji z lekarzem, powinniśmy udać się do najbliższego z nich i skierować się do recepcji lub szpitalnego punktu informacyjnego. Personel przeprowadzi z nami rozmowę, w której powinniśmy zaznaczyć, że jesteśmy turystami, opisać swoją sytuację i dostarczyć dokument tożsamości. Może być również potrzebne wypełnienie ankiety dotyczącej naszej historii medycznej. Pracownicy szpitala pokierują naszym dalszym postępowaniem.

Jeżeli przebywamy na zachodzie wybrzeża półwyspu Pelješac, najbliżej położony szpital znajdziemy w mieście Orebić. Na północnym wybrzeżu pomocy szukać możemy natomiast w mieście Trpanj. W obu miejscach znajdują się szpitale publiczne, które pozwalają na otrzymanie szybkiej pomocy.

Czym jest i co oferuje ubezpieczenie medyczne podróżującego?

Pakiet medyczny to specjalny rodzaj ubezpieczenia, który może okazać się pomocny w czasie podróży i wszelkich wycieczek. Zapewniają one opiekę medyczną i mogą zawierać wiele opcji, które zwykle wybrać może sam kupujący. Zwykle obejmują opiekę lekarską, w której skład wchodzą konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne oraz recepty na leki. W przypadku cięższych urazów zapewniona może być również hospitalizacja oraz ewakuacja medyczna, polegająca na transporcie pacjenta do najbliższego ośrodka medycznego. Ważnym aspektem pakietu medycznego jest również ubezpieczenie od kosztów leczenia, obejmujące pokrycie kosztów leczenia, leków, czy chociażby hospitalizacji.

Co warto dokupić do ubezpieczenia medycznego na wycieczkę?

Podstawowe ubezpieczenie medyczne oferuje zwykle najbardziej potrzebne środki zapewniające pomoc w razie wypadków lub urazów. W zależności od potrzeb można jednak zdecydować się na dodatkowe opcje, które zapewnią nam jeszcze większe bezpieczeństwo i rozwiążą problemy.  

Opcją, która pomoże nam w przypadku poważnych, zagrażających życiu przypadkach, jest repatriacja medyczna. Dzięki niej chory jak najszybciej zostanie przetransportowany do swojego kraju pochodzenia. Ten dodatek w ubezpieczeniu medycznym może okazać się niezwykle ważny, jeśli chorego spotkałby poważny wypadek, a jego stan zdrowia byłby skrajnie zagrożony. 

Standardowe ubezpieczenie medyczne często nie obejmuje leczenia stomatologicznego, jest ono jednak równie ważne. Urazy zębów występują dosyć często, a silny ból może pojawić się w niespodziewanym momencie. Taki dodatek do pakietu medycznego zapewni pomoc dentystyczną, która może okazać się niezbędna na wycieczce.

Jeżeli wybieramy się w podróż, a nasz stan zdrowia nie jest w pełni ustabilizowany, jesteśmy osobami starszymi, lub cierpimy na jakąś chorobę, warto zastanowić się także nad dodatkiem, w postaci opieki pielęgniarskiej. Zapewniona zostanie nam pomoc w postaci ciągłego monitorowania naszego zdrowia oraz zwrot kosztów, za rzeczy takie jak zastrzyki czy opatrunki. 

W przypadkach utrudnionego poruszania się urazów kości, ścięgien, lub wypadku, w którym odniesione zostaną urazy, uniemożliwiające swobodne poruszanie się, wartościowe okazać się może pokrycie kosztów rehabilitacji. Taki dodatek do naszego ubezpieczenia pomoże każdemu, kto w trakcie swojej podróży ulegnie nieprzyjemnemu incydentowi. 

Czy warto posiadać ubezpieczenie medyczne w trakcie wycieczki?

Wyjeżdżając na wycieczkę, rzadko bierzemy pod uwagę jej negatywne aspekty. Skupiamy się na jej dobrych stronach i staramy się jak najlepiej wykorzystać spędzony na niej czas. Wszelkie wypadki, urazy lub nagłe choroby, są trudne do przewidzenia, mogą wydarzyć się w każdej chwili i dlatego warto odpowiednio się przed nimi zabezpieczyć. Standardowe ubezpieczenie medyczne zapewni nam podstawowe środki pomocy, które jednak czasem mogą okazać się niewystarczające. Z pomocą przychodzą wszelkie dodatki, dzięki którym możemy poczuć się bezpiecznie.

Wyjeżdżając w obce miejsce, nieważne w jakim celu, zawsze na pierwszym miejscu należy stawiać swoje zdrowie. Upewnijmy się więc, że wiemy, gdzie znajdują się najbliższe szpitale oraz czy wiemy, jak w razie wypadku poprosić o pomoc. Nie zapominajmy również o ubezpieczeniu medycznym, gdyż przebywając za granicą, koszty leczenia mogą być duże, a uzyskanie odpowiedniej pomocy trudne.

Sprawdź również, jak dojechać na Półwysep Pelješac w Chorwacji!

Najlepsze hotele na półwysepie Pelješac

Poprzedni

Wycieczka na wyspę Proizd z Korčuli – zwiedzanie, jak się dostać?

Czy na wyspie Korčula jest drogo?

Następny

Dodaj komentarz