Spacer uliczkami – Stare Miasto Korčula

, Tagi , , , , ,

Korčula to jedno z najpiękniejszych miast w Chorwacji, która jest uwielbiana przez turystów. Co więcej, to można tu przyjeżdżać, niezależnie od pory roku. Dobrze jest też dodać, że do Korčuli trzeba się dostać statkiem. Warto wybrać się tak, aby był dostępny prom bez kolejek, co niewątpliwie jest dużą zaletą. Warto zatem wiedzieć, co można robić w tym uroczym miasteczku. Co więcej, to na tej wyspie można spędzić fantastyczny urlop zarówno we dwoje, jak i z rodziną. Stare Miasto Korčula jest też przepiękne z lotu ptaka.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Stare Miasto Korčula – co warto zobaczyć?

Każdy, kto dostanie się na wyspę, powinien wybrać się także na wieczorny lub poranny spacer. Można na nim podziwiać przepiękne krajobrazy oraz architekturę. Warto zatem wybrać się do:

  • Katedry Świętego Marka,
  • Domu Marco Polo,
  • Kościoła Najświętszej Maryi Panny,
  • Kościoła Świętego Piotra.

Oprócz kościołów można też odwiedzić baszty i mury obronne Korčuli. Dla turystów udostępniona jest Wieża Zakerjan, Wieża Kanavelic, Brama Morska, czy też Brama i Wieża Gubernatora. Dzięki temu można aktywnie spędzić czas i co więcej, to również najmłodsi turyści będą zachwyceni ciekawymi atrakcjami.

Spacerem uliczkami Starego Miasta w Korčuli

Dla zakochanych turystów, ale również dla każdego miłośnika architektury w Korčuli czekają przepiękne stare uliczki, które mają swój niepowtarzalny urok. Są to uliczki o różnej szerokości, mogą być kręte oraz po niektórych trzeba będzie się wspinać schodami. Jednak cudowne krajobrazy, które rozciągają się dookoła, rewanżują trudy wycieczki. Warto podkreślić, że między uliczkami, jak i w samych uliczkach można zobaczyć wiele restauracji, butików, czy też sklepów dla turystów.

Dzięki temu można od razu wybrać romantyczne miejsce na śniadanie czy obiadokolacje, w którym da się zjeść lokalne potrawy. Dobrze jest też wspomnieć, że wiele uliczek po zmierzchu jest przepięknie oświetlona, co dodaje niesamowitego uroku. Spacerując uliczkami można także dość do plaż czy też do różnych ciekawych atrakcji turystycznych. Warto sobie wcześniej zaplanować spacer danymi ulicami, gdyż są one tak przepiękne, że często turyści spędzają tutaj więcej czasu, niż pierwotnie założyli.

Czy można spacerować po Korčuli o każdej porze roku?

Wszystko zależy od tego, jaką temperaturę się preferuje. Gdy marzy się o długich spacerach uroczymi uliczkami, to dobrze jest się zdecydować na wyjazd w takich miesiącach jak: lipiec, sierpień, wrzesień, gdyż wtedy temperatura jest najwyższa i również wieczorami można wyjść swobodnie na spacer. Dobrą porą na urlop w tym przepięknym miejscu są także miesiące takie jak maj i czerwiec. Natomiast najchłodniej jest w styczniu, lutym i grudniu, czasami może być też rześko w marcu. Dobrze jest wiedzieć, że we wrześniu i w listopadzie występują obfite opady deszczu, co może utrudniać spacerowanie po Korčuli, choć są także tacy turyści, którzy uwielbiają deszczowy klimat i z chęcią wybierają się o tej porze roku na tę wyspę.

Czy warto wybrać się też na spacer wzdłuż wybrzeża?

W tym przepięknym miasteczku można się też przejść wzdłuż wybrzeża, gdzie są przepiękne widoki o każdej porze roku. Co więcej, to są też poumieszczane ławeczki dla turystów, na których można odpocząć i podziwiać cudowne widoki. Warto też wspomnieć, że wokół trasy rosną przepiękne drzewka, które zachwycają szczególnie wiosną i latem. Jest to niewątpliwie kolejna zaleta tej uroczej wyspy, która skrywa w sobie wiele tajemnic i atrakcji turystycznych. Dobrze jest dodać, że drzewka i krzewy, które rosną wzdłuż nadbrzeżnej trasy, mają niesamowite kolory i zapach, które przyciąga także kolorowe zwierzątka mieszkające na tej wyspie.

Należy zaznaczyć, że dojazd do Korčuli może być również promem przystosowanym dla pieszych, dzięki czemu bez trudu będzie się z niego można dostać do samego centrum miasta. Warto też zarezerwować nocleg tak, by mieć widok na urocze uliczki, dzięki czemu będzie można przez cały czas obserwować codzienne życie mieszkańców tej fantastycznej wyspy. Dobrze jest wybrać się do Korčuli przynajmniej na tydzień, aby można było swobodnie zwiedzić każdy zakątek tego miasteczka.

Jeśli jednak planujesz poruszać się po mieście samochodem, sprawdź nasz wpis o drogach na wyspie Korčula – na co uważać?

Poprzedni

Wyprawa rowerowa po wyspie Korčula: Odkryj piękno Adriatyku

Jak dostać się z Dubrownika na półwysep Pelješac?

Następny

Dodaj komentarz