Promy z Drvenika na wyspę Hvar (Sućuraj) – co warto wiedzieć?

, Tagi , , , , , , , ,

Chorwackie wyspy przyciągają coraz to więcej turystów. Nie da się bowiem ukryć, że mają one do zaoferowania nie tylko wyjątkowe plaże, ale także i malownicze widoki. Obecnie coraz popularniejsza staje się wyspa Hvar. Znajduje się ona tuż u wybrzeży niewielkiego, portowego miasteczka – Drvenika i stanowi wakacyjny cel dla coraz to większej liczby podróżnych. Jeśli planujesz dostać się na wyspę Hvar – do portu Sućuraj – z Drvenika, wówczas jednym rozwiązaniem jest dla Ciebie przeprawa promowa. Poznaj więc rozkład promów i ceny biletów, zanim wyruszysz na wyspę Hvar!

Kempingi Chorwacja
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ile płynie się z Drvenika na wyspę Hvar?

Drvenik to małe, portowe miasteczko zlokalizowane w Dalmacji Południowej. Okazuje się, że niecałe 8 kilometrów od jego linii brzegowej zlokalizowana jest wyspa Hvar. Wielu podróżnych dopływało na nią promami ze Splitu. Jeśli zależy Ci na oszczędności czasu, to prom z Drvenika będzie o wiele lepszym rozwiązaniem. Dopływa on do niewielkiego miasteczka na wyspie Hvar – Sućuraj. Kursuje ze znacznie większą częstotliwością, niż w przypadku promów ze Splitu. Jeśli jednak wolisz tę pierwszą opcję, sprawdź nasz wpis o promach na trasie Split – Stari Grad!

Możesz zastanawiać się więc, jak długo zajmie Ci ośmiokilometrowa przeprawa promowa? Otóż zgodnie z założeniami prom do Sućuraj dopływa w 34 – 36 minut. Musisz jednak przygotować się na to, że przydarzają się niewielkie opóźnienia. Są także sytuacje, w których prom może nie wypłynąć z portu w Drvenik. Wszystko jest bowiem uzależnione od warunków pogodowych. Jeśli kupisz bilet na daną godzinę, a z przyczyn niezależnych od Ciebie rejs się nie odbędzie, bilet obowiązuje na następny rejs. Maksymalne opóźnienie – zgodnie z informacjami na stronie przewoźnika – może wynieść do jednej godziny.

Ceny biletów na prom z Drvenika na wyspę Hvar

Prom na wyspę Hvar z Drvenika obsługiwany jest przez linię 632. Ceny biletów są względnie stałe i nie zmieniają się w zależności od sezonu. Musisz wiedzieć, że:

  • za pojedynczy bilet zapłacisz 2,26/3,19EUR;
  • za bilet dla podróżnego z rowerem również zapłacisz 2,26/3,19 EUR;
  • jeśli wybierasz się na wyspę Hvar wraz z motocyklem, wówczas zapłacisz za bilet 2,5/3,5 EUR,
  • za bilet dla kierowcy i samochodu zapłacisz 17/27 EUR;

Musisz pamiętać, że pojedynczy bilet obowiązuje on tylko w jedną stronę. Oznacza to, że chcąc powrócić do Drvenika, potrzebujesz kolejnego biletu. Dodatkowo, jeśli podróżujesz na wyspę Hvar samochodem czy kamperem, wówczas bilet obowiązuje jedynie dla Ciebie, jako kierowcy i pojazdu. W przypadku, kiedy zabierasz ze sobą także dodatkowych pasażerów, muszą oni zdecydować się na zakup pojedynczego biletu.

Bilet na dany rejs możesz zakupić na dwa sposoby. Przede wszystkim, kasy biletowe w porcie otwierane są zawsze na kilka godzin przed rejsem i dają Ci możliwość kupna biletu. W momencie, kiedy wszystkie bilety na dany rejs zostaną wyprzedane, zostanie Ci zaoferowany prom późniejszy. Drugą z możliwości jest zakup biletu online, bezpośrednio na stronie przewoźnika. Z pewnością jest to wygodniejsze rozwiązanie, gdyż unikniesz stania w ewentualnych kolejkach. Bilet na prom zakupiony w wersji elektronicznej, będziesz musiał pokazać przed wejściem na prom.

Rozkład promów z Drvenika na wyspę Hvar

Rozkład promów z Drvenika na wyspę Hvar zależy od sezonu. Analogicznie, promy na wyspę Hvar z Drvenika kursują z największą częstotliwością w sezonie letnim. Musisz wiedzieć, że tak naprawdę prom na wyspę Hvar kursuje zgonie z pięcioma rozkładami jazdy, które uzależnione są od natężenia ruchu turystycznego. W okresie od 1 stycznia do 24 kwietnia oraz od 24 października do 31 grudnia prom do Sućuraj kursuje jedynie 6 razy w następujących godzinach: 8:00 – ten rejs nie odbywa się w dni świąteczne, a w niedziele wypływa o 8:15; 11:00; 13:45; 17:15; 19:00; 22:10 – ten rejs również nie odbywa się w dni świąteczne.

Kolejny rozkład promów z Drvenika na wyspę Hvar obowiązuje w okresie od 25 kwietnia do 8 maja oraz w okresie od 10 do 23 października. Wówczas promy wypływają z portu w Drveniku 6 razy o następujących godzinach: 8:00 – ten rejs nie odbywa się w dni świąteczne, zaś w niedziele wypływa o 8:15; 11:00; 13:45; 15:45; 17:15; 19:00; 22:10.

Następny rozkład promów obowiązuje w okresie od 9 maja do 2 czerwca oraz w okresie od 3 do 9 października. Wówczas promy na wyspę Hvar wypływają aż 8 razy o następujących godzinach: 7:30; 9:30; 11:30; 13:45; 15:45; 17:15; 19:00; 22:10.

W powyższym okresie promy kursują codziennie, bez względu na niedziele czy też dni świąteczne. Z kolei w okresie od 3 do 9 czerwca i w okresie od 12 września do 2 października możesz skorzystać z aż 9 kursów na tej trasie. Odbywają się one w godzinach: 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 13:45; 15:45; 17:15; 19:00; 22:10.

Następny rozkład promów na wyspę Hvar obowiązuje w okresie od 10 do 30 czerwca oraz w okresie od 29 sierpnia do 11 września. Rejsy odbywają się podobnie jak w powyższym przypadku, z tą zmianą, że dodatkowy prom wypływa z Drvenika o godzinie 20:30, a ostatni rejs na wyspę Hvar odbywa się o 22:35. Z największą częstotliwością promy do Sućuraj z Drvenika kursują w okresie letnim tj. od 1 lipca do 28 sierpnia. Wówczas możesz skorzystać z aż 11 rejsów. Rozkład wygląda podobnie, jednak główną zmianą jest to, że pierwszy prom wypływa już o godzinie 5:45. Pozostałe rejsy pozostają bez większych zmian. Dostanie się z Drvenika na wyspę Hvar nie jest problematyczne!

Najlepsze hotele w Drvenik

Poprzedni

Zwiedzanie Solana Ston – jedna z najstarszych salin na świecie

Rejs promem na wyspę Ugljan z Zadaru – jak zorganizować?

Następny

Dodaj komentarz