Plaża Lovrečina na wyspie Brač – jak dojechać, co wiedzieć?

, Tagi , , , , , , , ,

Chorwacja to kraj, który głównie znany jest z kamienisto – żwirowych fragmentów wybrzeża. Jednak choć może brakować na nich złocistego piasku, to jednak nie można odmówić chorwackim plażom wyjątkowego uroku. Warto jednak zauważyć, że chorwackie wyspy pod względem plaż mogą Cię pozytywnie zaskoczyć. Na wyspie Brač możesz bowiem odwiedzić zlokalizowaną w malowniczej zatoczce plażę Lovrečina. Nie zabraknie Ci tam miękkiego piasku, a także przepięknych widoków. Wobec tego, co musisz wiedzieć o tym wyjątkowym miejscu i jak możesz się tam dostać?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Plaża i zatoka Lovrečina na wyspie Brač – to musisz wiedzieć!

Wyspa Brač staje się coraz popularniejszym celem wakacyjnym. Nie powinno Cię to jednak dziwić, gdyż ta przybrzeżna wyspa może Ci wiele zaoferować. Jeśli więc zdecydujesz się na to, by zorganizować tam swoje wymarzone wakacje, to koniecznie musisz się udać na plażę Lovrečina. Jest ona zlokalizowana w zatoczce o tej samej nazwie, w północnej części wyspy. Jest to plaża wyjątkowo rodzinna i, co najważniejsze, jest ona także usłana złocistym i miękkim piaskiem.

Dodatkowym atutem tego miejsca jest fakt, że sama plaża oraz zatoczka są otoczone gęstym lasem. To on oddziela plażę od miejskiego  szumu, a także gwarantuje sielską i prywatną atmosferę. Plaża Lovrečina nie należy do największych, jakie można znaleźć na wyspie Brač. Musisz jednak wiedzieć, że jej urok i wyjątkowy klimat przyciąga tu mnóstwo plażowiczów. Znajdziesz tam także standardowe udogodnienia jak np. bary i restauracje, a także toalety. 

Jak dojechać do plaży Lovrečina?

Zgodnie z tym, co zostało wspomniane, malownicza plaża Lovrečina znajduje się w północnej części wyspy Brač. Dokładnie jest ona zlokalizowana pomiędzy dwoma, niewielkimi miasteczkami: Postira oraz Pucisce. Wygodniejszy i krótszy dojazd będzie jednak z miasteczka Postira, które jest oddalone od plaży o jedynie 4 kilometry. Kieruj się drogą Put Šantića Vode na wschód, a w około 5 minut bezpiecznie dotrzesz na miejsce. Musisz jednak mieć na uwadze to, że droga prowadząca na tę plażę jest wyjątkowo kręta, więc dobrze będzie, jeśli zachowasz należytą ostrożność.

Nie jest to jednak jedyny sposób, by dotrzeć do Lovrečina. Niektórzy turyści decydują się na pokonanie dystansu 4 kilometrów na pieszo. Wówczas cały szlak prowadzić Cię będzie wzdłuż majestatycznej linii brzegowej, a Ty będziesz mógł podziwiać spektakularne widoki. Jeśli z kolei cenisz sobie aktywność fizyczną, to musisz wiedzieć, że z miasteczka Postira do plaży prowadzi także szlak rowerowy. Choć nie jest on najdłuższy, to jednak dość wymagający, więc przed wyruszeniem w taką przejażdżkę będziesz musiał zadbać o odpowiednie przygotowanie. Ostatnią możliwością jest dostać się na plażę drogą morską, co z pewnością będzie jednym z wyjątkowych przeżyć. Łódź motorową można wypożyczyć z miejscowości Omis, a do pokonania będzie wówczas około 8 kilometrów.

Jakie atrakcje czekają na Plaży Lovrečina?

Plaża Lovrečina jest niewielka, jednak może zaoferować Ci sporo atrakcji. Przede wszystkim znajdziesz tam „coś” dla siebie, bez względu na to, czy liczysz na leniwe plażowania, czy może na wypoczynek w nieco aktywniejszej formie. Znajdziesz tam boiska do siatkówki plażowej, możesz wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych, a także zdecydować się na odkrywanie podwodnego świata.

Co więcej, jeśli zdecydujesz się zgłębić nieco bardziej tajemnice plaży i całej zatoki, wówczas możesz natrafić na wiele zabytków. Około 300 metrów od plaży Lovrečina znajduje się kompleks kamiennych kościółków i kapliczek, jeszcze z okresu początku chrześcijaństwa. Musisz także wiedzieć, że to właśnie na tej plaży co roku odbywają się mistrzostwa w grze picigin. Polega ona na odbijaniu piłki, podczas stania w płytkiej wodzie, tak, by ona do niej nie wpadła. To popularna gra wśród Chorwatów, a odwiedzając plażę Lovrečina będziesz mógł sam spróbować w tej grze swoich sił. Jak więc widzisz, nie brakuje tu atrakcji i z pewnością nie będziesz się nudził!

Plaża Lovrečina – idealne miejsce do wypoczynku dla każdego!

Plaża Lovrečina jest wyjątkowo specyficzna. Przede wszystkim jest ona usłana miękkim piaskiem, a co więcej, posiada wyjątkowo łagodne zejście do wody. Możesz więc śmiało wybrać się tam ze swoimi pociechami, znajomymi lub samodzielnie. Cała zatoka wyróżnia się krystalicznie czystą wodą, a plaża utrzymana jest w niezwykle wysokim standardzie. Oprócz restauracji i barów, które zapraszają na smakowite posiłki i napoje, możesz także zdecydować się na wynajęcie leżaka wraz z parasolem.

Pamiętaj jednak, że Lovrečina jest otoczona gęstym lasem, a drzewa rzucają naturalny cień. Jeśli więc zabraknie dla Ciebie wolnego leżaka, to i tak bez problemu znajdziesz dogodne miejsce do wypoczynku dla siebie. Sam wstęp na plaże jest całkowicie bezpłatny, a jeśli masz na to ochotę, możesz spędzić tam cały dzień. W pobliskiej okolicy znajdziesz wiele możliwości zakwaterowania, a same atrakcje, z których możesz na plaży skorzystać, skutecznie wypełnią Ci wolny czas.

Sprawdź również wpis, w którym opisaliśmy zwiedzanie wyspy Brač rowerem!

Najlepsze hotele na wyspie Brač

Poprzedni

Czy na wyspie Korčula jest drogo?

Ceny w restauracjach na wyspie Korčula – najlepsze lokale

Następny

Dodaj komentarz