Nocne życie w Splicie, bary, lokale, co warto wiedzieć

, Tagi , , , , , , , ,

Jeśli zdecydujecie się odwiedzić Split w Chorwacji, prawdopodobnie będziecie chcieli cieszyć się nocnymi wyjściami. Split to miejscowość turystyczna z bogatą ofertą życia nocnego w sezonie letnim. Są tu miejsca dla młodszych i starszych pokoleń, w których można bawić się wieczorem i nocą. Życie nocne w Splicie zaczyna się po godzinie 18, kiedy większość ludzi opuszcza plaże i udaje się do swoich mieszkań, aby odpocząć i przygotować się na noc.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co robić wieczorem w Splicie?

Podczas wczesnego wieczoru, po godzinie 18, główna promenada Riva w Splicie jest najbardziej popularnym miejscem. Tysiące ludzi w różnym wieku towarzysko spaceruje po niej w poszukiwaniu razrywki. Riva jest najlepszym miejscem, aby cieszyć się śródziemnomorską atmosferą. Nie ma specjalnego dress code’u w tym miejscu. Wszystko poza chodzeniem w kostiumie kąpielowym (bez koszulki) jest w porządku. Ludzie wykorzystują ten czas również na zakupy. Inni decydują się na pójście do restauracji lub kawiarni.

Najlepsze bary i puby w Splicie

Około godziny 21 lub 22, wiele osób wybiera swój pierwszy bar z koktajlami. Inną opcją dla młodych ludzi jest udanie się do miejsc spotkań towarzyskich w plenerze. Ludzie często kupują drinki o tej porze po tańszej cenie niż w barach. Dla miejscowych ulubionym miejscem jest Matejuška, mały port położony między Rivą a zachodnim wybrzeżem. Inną opcją są plaże, zwłaszcza Bacvice, Ovcice i Firule. Wczesnym wieczorem jest tu wiele osób, które lubią pić z przyjaciółmi nad morzem. Dress code o tej porze w barach z koktajlami jest dość luźny: niewiele kobiet nosi obcasy, a wielu mężczyzn nosi koszulki i szorty.

Kluby i życie nocne w Splicie po godzinie 22:00

Około 23 w klubach zaczynają zbierać się tłumy gotowe na wspaniałą zabawę. Jakie kluby w Splicie najbardziej polecamy?

Club Inbox

Inbox to klub nocny na świeżym powietrzu, położony pomiędzy Rivą a głównym dworcem autobusowym w Splicie. Jest bardzo popularny wśród młodych gości odwiedzających Split, głównie w przedziale wiekowym 18-25 lat. Oczywiście osoby starsze są również mile widziane. W miesiącach letnich klub działa każdej nocy i codziennie jest tu wielu gości.

Jeśli chcesz zacząć imprezę wcześnie, ten klub może być dobrym wyborem. DJ zaczyna grać muzykę zazwyczaj około 22:00, czasami nawet wcześniej. Muzyka to zazwyczaj house, disco R&B i hip hop. Ceny są nieco droższe niż średnia w Splicie. Za małe piwo trzeba zapłacić około 4 euro. Nie ma specjalnego dress code’u, aby wejść do klubu.Wejście do klubu jest zawsze bezpłatne. Klub zamykany jest około 2 w nocy, kiedy to czas znaleźć inne miejsce do kontynuowania imprezy.

Pub Fabrique

Pub Fabrique to kolejna opcja na późną noc. Właściwie działa on przez cały dzień, ale w weekendowe noce jest specjalny program, który zazwyczaj obejmuje DJ-a grającego muzykę.
To miejsce ma specyficzną atmosferę, która przyciąga wiele osób. Przedział wiekowy w Fabrique jest szeroki; chodzą tam ludzie młodzi i w średnim wieku. Bar zamykany jest o 2 w nocy.

Późna noc w Splicie

Po północy, około 1 w nocy, dla wielu osób nadchodzi czas, aby opuścić plaże i udać się do dyskotek. Wymienimy najpopularniejsze kluby, w których można spędzić noc do białego rana. Dress code na noc zależy od klubu, który wybierzecie. W niektórych z nich obowiązuje dość luźny dress code, ale inne są bardziej eleganckie i oczekują od Was szczególnej staranności w doborze ubrań.

Bacvice i Tropic

Kluby nocne Bacvice i Tropic znajdują się obok siebie na plaży Bacvice. Otwierane są o 23.00, ale przed 1.00 w nocy nie ma zbyt wielu osób. Po wypiciu alkoholu i rozmowach na plaży do klubów wchodzą ludzie z plaży. W tym samym czasie przybywa wiele osób z Baru Index. Wstęp do klubów jest darmowy, a program jest w zasadzie taki sam przez całe lato: jest DJ grający muzykę house, R&B i hip hop. Dress code w klubie Bacvice jest dość swobodny. Z kolei w Tropic obowiązuje nieco bardziej elegancki strój, a panowie muszą nosić długie spodnie, aby wejść do klubu.

Zenta

Club Zenta znajduje się w pobliżu plaży Firule. Jest to ulubiony klub wśród lokalnych mieszkańców. Otwierany jest o 23.00, ale większość ludzi wchodzi do klubu około 1.00 w nocy. Zenta to dwupiętrowy klub nocny, na każdym piętrze jest inny rodzaj muzyki. Zazwyczaj na pierwszym piętrze są DJ-e grający muzykę house, R&B i hip-hop. Na drugim piętrze grana jest muzyka chorwacka. W klubie Zenta nie ma specjalnego dress code’u. Większość osób jest w wieku 18-25 lat, ale zdarzają się też starsze osoby. Klub nie działa codziennie; działa w weekendy, poniedziałki i środy, a przy specjalnych okazjach w inne dni tygodnia. Zenta gości znanych europejskich i chorwackich muzyków przez cały rok.

Vanilla

Vanilla, kolejny ulubiony klub wśród miejscowych, znajduje się w Poljud, mniej niż 1 km od stadionu w Splicie. Jest to zarówno klub wewnętrzny, jak i zewnętrzny. W sezonie letnim w klubie jest mieszanka miejscowych i turystów. Większość granej muzyki to house, hip-hop i R&B. Vanilla gości często jednych z najbardziej znanych chorwackich piosenkarzy, takich jak Doris Dragović i Severina. Wstęp do klubu jest czasem darmowy, ale przez większość czasu goście muszą zapłacić za wstęp około 5 euro. Jeśli jest występ gościa specjalnego, wtedy bilet może być droższy.

Akademia Club Ghetto

Academia Club Ghetto to mały klub nocny znajdujący się w południowej części Pałacu Dioklecjana. Teren wewnątrz i na zewnątrz klubu ma oryginalny design. W klubie panuje nieco underground’owa atmosfera klubowa.

Sprawdź również nasz artykuł o przemierzaniu spacerem promenady Riva w Splicie!

Poprzedni

Velo Grablje i zwiedzanie kontynentalnej części Hvaru

Zwiedzanie Dubrownika rano czy po południu?

Następny

Dodaj komentarz