Nocne życie w Dubrowniku, bary, lokale, co warto wiedzieć?

Tagi , , , , , , , ,

Dubrownik to niezwykle urokliwie położone miasto, które oferuje całą masę atrakcji turystycznych dla osób w różnym wieku. Możliwości jego zwiedzania nie są jednak ograniczone tylko do pory dziennej. Również w nocy znajdziemy tu wiele miejsc, w których wspaniale spędzimy czas. Przedstawiamy krótki poradnik dotyczący najważniejszych nocnych atrakcji Dubrownika.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co warto wiedzieć o życiu nocnym w Dubrowniku?

Dubrownik to miasto, które oferuje nocą naprawdę wiele atrakcji – począwszy od otwartych nawet i w późnych godzinach nocnych barów, restauracji i klubów po ciekawe wydarzenia. Zwykły wieczorny spacer może zakończyć się odnalezieniem wspaniałego eventu, w którym bardzo chętnie weźmiemy udział. Szczególnie spacerując po ulicy Stradun i jej okolicach delektować się będziemy mogli fantastyczną atmosferą, doskonałą muzyką i pięknymi ulicznymi pokazami.

Z kolei każdego roku w lipcu i w sierpniu organizowany jest Letni Festiwal Miasta Dubrownik. Odbywa się on w wielu lokalizacjach w całym mieście, dlatego bez problemu trafimy na ciekawe wydarzenia. Ulice, parki i place zamieniają się wówczas w uliczne sceny, na których prezentują się różnego rodzaju artyści. Niezależnie od tego, czy preferujemy muzykę rockową, poważną, czy też jazz – pośród szerokiej oferty wydarzeń odbywających się w tym czasie na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Również osoby, które preferują bardziej dynamiczny styl życia nocnego odnajdą w Dubrowniku coś dla siebie. Miasto to wręcz wypełnione jest barami i klubami oferujących rozrywkę na najwyższym poziomie,

Najlepsze nocne kluby w Dubrowniku

Większość dostępnych w Dubrowniku klubów i pubów to miejsca niezwykle klimatyczne, nawet pomimo niewielkiej przestrzeni, którą oferują – choć oczywiście w mieście znajdziemy także lokale pokaźnych rozmiarów. Większość z nich zamyka się ok. 1:00 – 2:00 w nocy, co gwarantuje nam wiele godzin doskonałej rozrywki. Ponieważ w mieście znajduje się całe mnóstwo tego typu przybytków, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poniżej prezentujemy wybrane propozycje.

Beach Bar Buza

Beach Bar Buza to jeden z najpopularniejszych nocnych lokali w mieście. Jest on położony na skalistych tarasach i oferuje naprawdę wspaniały widok na morze, co oczywiście nie jest jedyną jego zaletą. Bar ten otwarty jest zarówno za dnia, jak i w nocy, jednakże to właśnie nocną porą oferuje najlepse doznania. Przed wizytą należy jednak odpowiednio przygotować portfel – jest to bowiem bar, nawet jak na Dubrownik, stosunkowo drogi. Dostępny jest on od strony morza, przez niewielkie drzwi w ścianie. Dojść tu od strony rynku nie jest trudno – wystarczy jedynie po jego opuszczeniu schodami wejść na plac, nad którym góruje charakterystyczny Kościół Świętego Ignacego. Stamtąd poprowadzą nas już należące do właścicieli baru zielone oznaczenia “zimne napoje”, znajdujące się po lewej stronie placu. Lokal czynny jest codziennie, od 8:00 do 2:00.

Razonada Wine Bar

Kolejnym bardzo ciekawym miejscem na nocnej mapie Dubrownika jest Razonada Wine Bar. Choć jest on stosunkowo nową miejscówką, zdążył już wyrobić sobie doskonałą renomę. Specjalnością zakładu są najlepsze chorwackie wina oraz sery. Znajdziemy tu zarówno propozycje ze znajdującego się na południu kraju regionu Pelješac, jak również z Istrii, czy też Slawonii. Jeśli chodzi o przekąski – oprócz wcześniej wspomnianych serów lokal oferuje też choćby marynowane szynki, czy anchois. Jest więc w czym wybierać. Lokal ten otwarty jest codziennie, w godzinach od 12:00 do 00:00.

Winiarnia D’Vino

Kolejnym miejscem, w które mogą udać się amatorzy wysokiej jakości trunków, jest Winiarnia D’vino. Miejsce to warto odwiedzić, chociażby ze względu na wyjątkowo niskie ceny, a także profesjonalną pomoc barmanów, którzy zarekomendują odpowiednie trunki, dostosowane do naszego gustu. Oprócz wina skosztować tu można pysznych, domowych przysmaków, w tym – oprócz sera, wędlin, czy oliwek – regionalnych, dalmatyńskich specjałów. Pozytywne wrażenie robi także wyjątkowo klimatyczne wnętrze. Lokal czynny codziennie od 08:00 do 02:00.

Karaka Dubrownik

Ciekawą propozycją znajdującą się na terenie Starego Miasta jest Karaka – bar irlandzki. Bar ten jest popularnym miejscem, w którym spotykają się i integrują mieszkańcy oraz turyści. W swojej ofercie ma on między innymi różne rodzaje piwa – między innymi propozycje pochodzące z Irlandii, Niemiec, czy też oczywiście Chorwacji. Jest to także miejsce, w które powinien udać się każdy kibic odwiedzający Dubrownik – na dużych ekranach wyświetlane są bowiem na żywo ciekawe wydarzenia sportowe. Miejscówka czynna jest codziennie od 09:00 do 02:00.

Captain Bar 

Spragnionym bardziej szalonego życia nocnego proponujemy zaś Captain Bar, czyli jedną z najpopularniejszych dyskotek w mieście. Każdego wieczoru odbywają się tu doskonałe imprezy – i praktycznie każdego wieczoru potańczyć można w rytm innej muzyki. Bar oferuje bowiem bardzo zróżnicowane style muzyczne, dzięki czemu zabawa tu nigdy nie jest nudna. Lokal czynny jest codziennie, od 18:00 do 04:00. To naprawdę doskonałe miejsce na wizytę z przyjaciółmi.

Jeśli szukasz spokojniejszego wieczoru, wybierz się na spacer. Zajrzyj do naszego tekstu o tym, co warto zwiedzić, będąc na wieczornym spacerze po Dubrowniku!

Najlepsze hotele w Dubrowniku

Poprzedni

Wieczorny spacer po Dubrowniku

Wizyta w Babino Polje i zwiedzanie renesansowego dworu

Następny

Dodaj komentarz