Nocne życie na Pelješacu – bary, lokale, co warto wiedzieć?

Tagi , , , , , , ,

Nawet w najwyższym sezonie letnim Pelješac żyje własnym rytmem i zachowuje swoją autentyczność. Z dala od turystycznych tłumów czas płynie inaczej. Na Pelješacu można odkrywać żwirowe i piaszczyste plaże, delektować się potrawami z owoców morza, zwłaszcza słynnymi ostrygami z Mali Ston, oraz pić słynny Plavac Mali z miejsc Dingač i Postup, a co więcej, całkowicie się zrelaksować podczas życia nocnego. W tym artykule opowiemy, co warto wiedzieć o imprezach, barach, lokalach, czy winiarniach. Jak wygląda nocne życie na Pelješacu?

Kempingi Chorwacja
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Życie nocne na Pelješcu

Pelješac nie jest znany z szalonych imprez i „dzikiego” życia nocnego, więc nie ma się co dziwić, że liczba klubów nocnych z prawdziwego zdarzenia jest ograniczona. Jest jednak wiele barów na plaży i lokalnych kawiarni, które stanowią świetną alternatywę, więc nie musisz się martwić, że będziesz się nudzić o jakiejkolwiek porze dnia.

Araus

To klub nocny położony w lesie, bardzo blisko plaży w Trpanj. Klub nie posiada w pobliżu miejsc parkingowych dla samochodów, ale zapewnia parking dla rowerów i łodzi. Można do niego łatwo dojść pieszo z plaży miejskiej. Klub jest otwarty od 22:00 do 05:00, a gatunki muzyczne są różne każdego dnia tygodnia.

Hookah bar w Orebicu

Jest idealnym miejscem na nocne wyjście z przyjaciółmi. W ciągu dnia jest to bar na plaży z relaksującą atmosferą, a po 22:00 zamienia się w klub. Klub oferuje szeroki wybór koktajli i shotów, a prawie każdej nocy organizuje się różne imprezy. Można do niego łatwo dotrzeć pieszo, samochodem lub łodzią. Jest nawet oficjalna łódź Hookah Speed dla gości VIP z rezerwacją stolika.

Tri Palme

Niewiele jest lepszych miejsc na spędzenie ciepłego wieczoru na Pelješacu niż Tri Palme, przytulny drewniany pawilon ze zdejmowanymi płóciennymi bokami, który stoi tuż przy brzegu portu Orebić. Duży wiklinowy garnek na homary wiszący pod sufitem pomaga nadać wesoły morski ton – choć jest tu też coś z motywu pirackiego, z personelem ubranym w koszulki z czaszkami i kośćmi krzyżowymi. W ciągu dnia jest to dobre miejsce na wypicie kawy. W pozostałych godzinach można wypić czerwone wina Dingač i Postup i inne koktajle.

K2 Beach Bar

Bar leżący na plaży Ponta w miejscowości Viganj, jest miejscem, w którym można się wyszaleć. Jest to miejsce, do którego wybiera się dużo ludzi, gdy sezon windsurfingowy i plażowy w Ponta jest w pełnym rozkwicie. W lecie co wieczór grają tu DJ-e.

Karmela

Przy głównej drodze biegnącej przez Viganj, znajduje się kultowy bar Karmela, który oferuje interesujące wnętrze utrzymane w odcieniach brązu, ozdobione dyskretnie ekscentrycznymi akcentami – klosze lamp wykonane z końcówek kijów od miotły wywołają Twój uśmiech. Taras Karmeli znajduje się na nabrzeżu, zajmując zadaszoną werandę, która przypomina renesansową loggię. Z winami Postup i Dingač w kieliszku i widokiem na Korčulę, jest to magiczne miejsce na spędzenie wieczoru.

Winiarnia Korta Katarina

Założona w 2006 roku przez Lee R. Andersona, amerykańskiego przedsiębiorcę, który zakochał się w chorwackim wybrzeżu, Korta Katarina szybko stała się jedną z najwyżej ocenianych lokalnych winiarni. Ich obecna siedziba zajmuje nowo otwarty budynek (którego część jest przeznaczona na luksusowy hotel) na wschodnich obrzeżach Orebića. W winiarni można zdegustować wino Korta Katarina Plavac (zrobione z winogron Dingač i Postup), Rose i bardzo popularny biały Pošip zrobiony z winogron z Korčuli. Można też zamówić zwiedzanie piwnic, a następnie degustację w neogotyckiej sali funkcyjnej. 

Poza barami na plaży wszystkie mniejsze miejscowości na półwyspie mają też bary i kawiarnie, w których można spotkać miejscowych i zobaczyć jak się bawią i imprezują. Większość barów i kawiarni jest otwarta do późna, więc zabawa jest gwarantowana. To czyni nocne życie na Pelješacu niesamowitym.

Imprezy i wydarzenia na Pelješacu

W ciągu całego roku na Pelješacu odbywają się liczne imprezy, szczególnie latem, z czego sierpień jest najbardziej interesującym miesiącem. Od festiwali miejskich do festiwali jedzenia i wina, wieczorów ludowych, a nawet zawodów windsurfingowych. Kiedykolwiek zdecydujesz się odwiedzić Pelješac, będzie wiele wydarzeń do wyboru.

  • Każdego roku od czerwca do sierpnia w Orebicu odbywa się tradycyjny Festiwal Morski. Obejmuje on wiele potraw i różnych tradycyjnych działań. Jest to doskonała okazja, aby poznać nieco starsze dalmatyńskie zwyczaje.
  • Festiwal rybacki w małej miejscowości Janjina to świetna okazja, aby zobaczyć, jak bawią się miejscowi. Można także zjeść świeżo złowione ryby, wypić najlepsze lokalne wino, a także posłuchać dalmatyńskiej muzyki. Festiwal odbywa się zazwyczaj w lipcu i sierpniu.
  • Wieczory ludowe w Orebicu są dość częste, odbywają się w każdą trzecią niedzielę maja, czerwca, lipca i września. Można tu poznać dalmatyńskie dziedzictwo historyczne i kulturowe. Mieszkańcy tańczą kolo (tradycyjny taniec) do dalmatyńskich piosenek a capella, ubrani w autentyczne chorwackie stroje ludowe.
  • Letni karnawał w Ston odbywa się w każdą sobotę sierpnia na głównym placu. Obejmuje całonocne uroczystości, co oznacza, że impreza nie kończy się aż do samego rana. Bądź kreatywny, załóż maskę i dołącz do imprezy!

Najlepsze hotele na półwysepie Pelješac

Poprzedni

TOP 15 atrakcji w Splicie, co zobaczyć i zwiedzić?

Velo Grablje i zwiedzanie kontynentalnej części Hvaru

Następny

Dodaj komentarz