Nocne życie na Brač – bary, lokale, co warto wiedzieć?

, Tagi , , , , , ,

Wyjazdy, podróże, to dla niektórych czas wytężonego zwiedzania, poznawania wielu ciekawych miejsc, dla innych odpoczynek, a dla jeszcze innych osób okazja do szampańskiej i niezapomnianej zabawy. Co ciekawe, to właśnie z ostatnią grupą osób coraz częściej się utożsamiamy, mając ochotę na oderwanie od trosk dnia codziennego. Jak wygląda nocne życie na Brač? Co warto wiedzieć i jakie lokale czy bary warto odwiedzić? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy! 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kilka najważniejszych informacji o wyspie Brač

Chorwacka wyspa Brač przez wielu nazywana jest prawdziwą perłą Adriatyku. Jest jedną z największych wysp, zlokalizowaną w centralnej, środkowej części Dalmacji. Jej cechą charakterystyczną są niezwykle urokliwe, czyste, białe plaże oraz wyjątkowo przyjemny klimat. Wyspa słynie na całym świecie z plaży Zlatni Rat, która zlokalizowana jest w mieście Bol. Taki anturaż jest wręcz wymarzonym, by podczas nocnej imprezy przenieść się na łono natury, które nie sposób spotkać w żadnej innej części świata. Bujna przyroda, klimatyczne wnioski, które kryją w sobie nowoczesne, niespotykane kluby, kawiarnie czy też restaurację, to zdecydowanie prawdziwy raj dla miłośników imprez i nocnych zabaw do białego rana. 

Kolejną cechą charakterystyczną dla wyspy Brač są doskonałe usługi gastronomiczne. To sprawia, że odwiedzając wyjątkowo urokliwe miejsce w Chorwacji, będziemy mogli spróbować niespotykanych, lojalnych przysmaków. Każdy prawdziwy imprezowicz doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że dobre jedzenie jest podstawą udanej, nocnej zabawy. Dodaje sił, sprawia też, że cieszmy się dobrym samopoczuciem, a co najważniejsze, jest niezbędne podczas spożywania trunków alkoholowych. Jednym z najważniejszych przysmaków jest słynny ser. Miejscowa ludność od samego początku w głównej mierze utrzymywała się też z hodowli bydła. Jeśli więc uwielbiamy mleczarskie wyroby, wyspa to miejsce stworzone dla nas. 

Bary i lokale na wyspie Brač

Na wyspie Brač znajduje się miasto Bol, które jest główną, najważniejszą miejscowością turystyczną na wyspie. To właśnie tutaj będziemy mogli cieszyć się doskonałym nocnym życiem, które obfitować będzie w wiele ciekawych atrakcji. Bol jest miastem, które może poszczycić się niezwykle długą tradycją nocnego życia. Miasto jest tak doskonale przystosowane do turystów, wielu upodobań, oczekiwań czy preferencji, także bez względu na wiek, każdy odnajdzie w Bol miejsce dla siebie.

Miasto obfituje w ogromną ilość ciekawych klubokawiarni czy koktajl barów. Z całą pewnością chcąc przeżyć jedną z najpiękniejszych nocy, warto zajrzeć do takich lokali jak m.in.: Bolero, Varadero czy Aqarius. To restauracje, które będą doskonałe na sam początek nocnej imprezy. Odnajdziemy w nich także wyjątkowo pyszne, świeże, doskonale doprawione przysmaki kuchni dalmatyńskiej.

Chcąc potańczyć, po dobrej kolacji, warto wybrać się do klubu Faces, w którym muzyka nie milknie aż do białego rana. Co wyróżnia dyskotekę Faces na tle innych lokali? Przede wszystkim na szczególną uwagę zasługuje piękny, otwarty taras, wraz z ogromnym parkietem do tańca. Na scenie dyskoteki też grywają doskonali muzycy. Co więcej, często napotkać można również niezwykle ciekawe pokazy najnowszej mody, które są miłym „przerywnikiem” i chwilą na odpoczynek. 

Co więcej, niezwykle ważnym punktem na mapie każdego miłośnika nocnego życia powinna być malownicza wioska rybacka Milna, która położona jest na zachodnim wybrzeżu miasta Bol. To ona przez wielu uważana jest jako główny ośrodek nocnego życia na wyspie. To tutaj będziemy mogli odnaleźć najwyżej klasy rozrywkę, koncerty, wieczorki taneczne, dyskoteki, wystawy czy wernisaże. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań. Tak szeroka różnorodność zapewnionych atrakcji sprawa, że chcąc poznać nocne życie wyspy Brač, każdy odnajdzie dla siebie wyjątkowe miejsca.

Miasto Supetar – kolejne miejsce na wyjątkową zabawę

Supetar jest miastem tętniącym nocnym życiem, zwłaszcza w okresie letnim. To także miejsce, w którym bez względu na wiek czy upodobania, każdy odnajdzie coś dla siebie. Co więcej, nocą w Supetar możemy znaleźć bardzo ciekawe atrakcje, w tym również wyjątkowo klimatycznych śpiewaków a’ capella, którzy swoim głosem zdobią urocze, wąskie uliczki miasta. Nocą, tuż po zachodzie słońca, całe nocne życie koncentruje się przy głównej ulicy miasta. To doskonały moment nie tylko na spacer i podziwianie lokalnych widoków, ale także na wstąpienie do jednej z tętniących życiem restauracji, takich jak m.in. Havana, Roso, Benji, czy słynny i lubiany bar Thriller.

Szukasz miejsca na świecie, które pozwoli Ci na doskonałą zabawę nocną porą? Postaw na wyspę Brač, a pobyt na niej zapamiętasz na długi czas. Przekonaj się o tym osobiście!

Po nocy zawsze nadchodzi dzień, dlatego sprawdź, jakie atrakcje znajdziesz w Bol na wyspie Brač!

Poprzedni

Jak dostać się z Dubrownika do Makarskiej?

Promy samochodowe z Makarskiej na wyspę Brač (Sumartin)

Następny

Dodaj komentarz