Najlepsze i najtańsze parkingi w Zadarze – lista miejsc

, Tagi , , , , , , ,

Zadar to jedno z największych nadmorskich miast wiecznie słonecznej Chorwacji. Znajduje się na obszarze malowniczej Dalmacji u wybrzeża Morza Adriatyckiego. Co ciekawe, stanowi ono gospodarcze, a także kulturalne centrum całego regionu. Wiąże się to ściśle z tym, iż na terenie aglomeracji znajduje się sporej wielkości port o charakterze zarówno rybackim, jak i handlowym. Sama historia miasta sięga czasów starożytnych, a dokładniej IV wieku przed naszą erą. W tym tekście poznasz najlepsze parkingi w Zadarze w okolicy atrakcji turystycznych!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Atrakcje turystyczne w Zadarze

Zadar cechuje przede wszystkim obecność wielu miejsc o bogatym podłożu historycznym, tudzież przyrodniczym. Na wyróżnienie w tym miejscu zasługują niewątpliwie zapierające dech w piersi złociste plaże, które przyciągają co roku dziesiątki tysięcy turystów. Nie można oczywiście zapomnieć o majestatycznym klasztorze Franciszkanów wybudowanym na przełomie XVI wieku, romańskim kościele pod patronatem świętego Chryzogona, oraz gotyckim kościele imienia świętego Tomasza z XIV wieku, a to nie wszystko, bowiem w mieście znajdziemy o wiele więcej tego typu miejsc. 

Najlepsze i najtańsze parkingi w mieście

Ze względu na fakt, iż miasto stanowi ogromne centrum turystyczne niemalże przez cały rok kalendarzowy panuje w nim ogromny ruch i przepych. W związku z tym nie łatwo jest znaleźć miejsca parkingowe. Na szczęście w mieście mamy do dyspozycji kilka godnych polecenia parkingów. 

Parking przy ulicy Petra Svačića 5

Miejsce to zostało stworzone z myślą o skutecznym zarządzaniu i utrzymaniu przestrzeni o charakterze publicznym przeznaczonych wyłącznie do bezpiecznego przechowywania pojazdów silnikowych. Warto podkreślić dość istotny fakt, że w przypadku tego parkingu istnieje specjalny podział na tryb zimowy (trwający od 10 października do 30 kwietnia), oraz tryb letni (obowiązuje od 1 maja do 30 września). Różnią je od siebie przede wszystkim godziny płatne, a także dni kiedy opłaty nie obowiązują.

W przypadku pierwszego okresu stanie na parkingu wiąże się z opłatą w dni powszednie w godzinach od 8 do 14. Natomiast we wszystkie niedziele i święta, miejsca postojowe są w pełni bezpłatne. W kontekście trybu letniego na parkingu naliczane są opłaty w dni powszednie od 8 do 22, a w niedziele i święta poza okresem trwającym od 15 czerwca do 31 sierpnia korzystanie z parkingu pozostaje w pełni bezpłatne. Co ważne miejsca parkingowe zostały podzielone na 4 specjalne strefy, które wyróżnia położenie, a także koszt postoju. 

Garage Center, czyli piętrowy parking położony przy 112. Brigade 1

Miejsce to wyróżnia w pełni profesjonalna obsługa, oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa, bowiem parking jest monitorowany nieustannie przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Znajduje się ono w samym centrum miasta, dzięki czemu użytkownicy Garage Center mają zapewnioną wręcz idealną lokalizację. Znajduję się w nim ponad 630 odrębnych miejsc parkingowych, mogących pomieścić nawet największe modele samochodów osobowych. Klienci mają do dyspozycji wiele interesujących możliwości. Jedną z nich jest niewątpliwie karta tygodniowa, za którą trzeba zapłacić zaledwie 60 euro. Dzięki niej nabywca otrzymuję nieograniczoną możliwość korzystania z parkingu przez 7 dni. 

Parking przy Ravnicach 2

Cieszy się on fantastyczną opinią wśród turystów odwiedzających miasto. Opłaty pobiera się od poniedziałku do soboty w godzinach od 8 rano do 22. Jedna pełna godzina postoju kosztuje 2 EUR. Istnieje możliwość opłacenia taniej 14 godzin z góry. W przypadku niedzieli opłaty nie będą naliczane. Klienci mogą bez większego problemu uregulować swoją należność zarówno za pomocą telefonu, jak i gotówki. Ma to na celu zwiększenie komfortu użytkowania. Na obszarze parku samochodowego znajduje się aż 175 w pełni odrębnych i co najważniejsze odpowiednio wyznaczonych miejsc. Użytkownicy będą mieli do swojej dyspozycji specjalne nocne światła parkingowe, a także w pełni profesjonalną ochronę. Jest to zdecydowanie jeden z najtańszych parkingów w całym Zadarze. 

Parking przy ulicy Ruđera Boškovića 2A

Miejsce utworzone z myślą o prawidłowym zarządzaniu przestrzeni publicznej. Całość funkcjonuje w dwóch specjalnych trybach, letnim, oraz zimowym. Pierwszy z nich obowiązuje od 1 maja do 30 września, natomiast drugi od 1 października do 30 kwietnia. Różni je od siebie kwestia dni bezpłatnych, a także godziny naliczania opłat za postój. Do tego należności pobiera się w dni powszednie w godzinach od 8 do 22 wieczorem. Za to w trakcie obowiązywania cyklu letniego godziny płatne obowiązują od poniedziałku do piątku od 8 do 16. W soboty jest to od 8 do 14. Niedziele i święta są w pełni darmowe poza wyjątkiem w postaci okresu obowiązującego od 15 czerwca do 31 sierpnia. Jest tak ze względu na największy ruch turystyczny. 

Poprzedni

Nocne życie w Zadarze – bary, lokale, co warto wiedzieć?

Co zobaczyć i zwiedzić w Dubrowniku? Największe atrakcje

Następny

Dodaj komentarz