Najlepsze i najtańsze parkingi w Splicie – lista miejsc

Tagi , , , , , ,

Jeśli wybierasz się do Splitu samochodem, zapewne zastanawiasz się, jak wygląda sytuacja parkingowa na miejscu. O ile zakwaterowanie gdzieś w mieście, najprawdopodobniej daje możliwość skorzystania z dołączonego do oferty miejsca parkingowego, to w przypadku, gdy przyjechaliśmy z jednodniową wizytą lub chcemy udać się autem do innej części miasta niż ta, w której akurat nocujemy, będziemy zmuszeni skorzystać z jakiegoś parkingu. Dodatkowo wjazd pojazdami do starego miasta jest zakazany ze względu na dopuszczenie wyłącznie ruchu pieszego. Poniżej przedstawiamy listę parkingów wraz z ich krótką charakterystyką.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Darmowe parkingi w Splicie w Chorwacji

Pierwszym pytaniem dotyczącym parkowania w Splicie jest to czy są tutaj dostępne darmowe parkingi. Otóż parkingi takie występują, ale często w dużym oddaleniu od centrum, najczęściej na obrzeżach miasta, a dodatkowo pozostawienie tam samochodu nie zawsze okaże się wystarczająco bezpieczne. Te, które znajdują się poniżej, godne są zainteresowania ze względu na stosunkowo niewielką odległość dzielącą je od centrum.

Parking przy ul. Setaliste Ivana Mestrovica 24

Z parkingu tego możemy udać się na oddalone jedynie o 5 minut drogi plaże Kastela, Obojena i Jezinac. Spacer stąd do starego miasta to 2 kilometry. Dodatkowym atutem tego niewielkiego parkingu jest jego położenie pośród drzew zapewniających cień.

Parking przy ul. Setaliste Ivana Mestrovica 39

Jeżeli na powyżej opisanym parkingu zabrakłoby miejsc do parkowania to nieopodal znajduje się położony przy samym morzu o wiele większy bezpłatny parking.

Najtańsze parkingi w Splicie

W Splicie możemy znaleźć również miejskie miejsca parkingowe najczęściej przy ulicach, ale też w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. Wyróżnić możemy trzy strefy parkowania, w pierwszej możemy parkować jedynie do dwóch godzin, natomiast w drugiej i trzeciej nie ma takich ograniczeń. Opłata obowiązuje jedynie w dni robocze od rana do wieczora i w soboty od rana do południa. W święta, niedziele oraz podczas nocy takie miejsca są bezpłatne.

Kragiceva poljana przy ul. Plinarska 28

Dostępnych jest tu 107 miejsc parkingowych, w tym 6 dla niepełnosprawnych. Parking jest oświetlony i ogrodzony. Za godzinę postoju w dni robocze od godziny 7:00 do godziny 19:00 oraz w soboty od godziny 7:00 do godziny 14:00 zapłacimy 1 euro w okresie od 1 czerwca do 30 września. Za godzinę korzystania z tego parkingu w okresie od 1 października do 31 maja w tych samych ramach czasowych zapłacimy 0,70 euro. Płatność możemy zrealizować zarówno gotówką, kartą płatniczą, jak i telefonem.

Parking Tolstojeva przy ul. Tolstojeva 32

Na tym parkingu dostępne jest 49 miejsc parkingowych, w tym 2 dla niepełnosprawnych. Parking jest oświetlony, ale nie jest on pilnowany. Stawki za parkowanie są identyczne, jak w powyższym przypadku, a płatności również zrealizujemy gotówką, kartą płatniczą lub telefonem.

Parking Pojisan przy ul. Pojisanska 20

Ten parking składa się z 44 miejsc parkingowych, w tym 3 dla niepełnosprawnych. Parking nie jest strzeżony, ale jest oświetlony. Stawki za godzinę parkowania są nieco niższe niż na dwóch wcześniej opisywanych parkingach. W sezonie letnim w tych samych ramach czasowych jest to 0,80 euro za godzinę postoju, a poza sezonem stawka ta wynosi 0,60 euro za godzinę. Podobnie jak na poprzednich parkingach zapłacimy tu gotówką, kartą płatniczą albo telefonem.

Najlepsze i polecane parkingi w Splicie

Jako najlepsze rozumiemy te, które wypadają najlepiej w kategorii jakość/cena. Czasem warto wydać trochę więcej, ale w zamian możemy otrzymać dobrą lokalizację parkingu oraz spokój o bezpieczeństwo naszego auta.

Split City Parking przy ul. Spinciceva 2D

Parking ten oferuje strzeżone przez 24 godziny na dobę garażowe miejsca parkingowe w cenie 2 euro za godzinę, 16 euro za dobę oraz 100 euro za tydzień. Możliwa jest także wcześniejsza rezerwacja oraz jej bezpłatne anulowanie. Dostępnych jest ponad 300 miejsc parkingowych, z czego ponad 60 to miejsca XXL, czyli o szerokości 3,4 m oraz długości 6 m. Spacer do centrum Splitu z tego miejsca zajmie 10 minut, a nad morze jedynie 2 minuty. Dodatkowo w tym samym budynku znajduje się centrum handlowe. Płatność za parking uregulujemy zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą. Kontakt z obiektem jest możliwy również przez aplikację WhatsApp pod numerem +38 5914224466.

Przy Stari Plac ul. Zrinsko Frankopanska 6

Na tym parkingu znajduje się 138 miejsc parkingowych, w tym 11 dla niepełnosprawnych. Parking jest oświetlony i ogrodzony. Każda godzina postoju bez względu na porę dnia lub tygodnia w okresie od 1 czerwca do 30 września kosztuje 1,50 euro. W okresie od 1 października do 31 maja cena każdej godziny parkowania wynosi 1 euro. Przy wjeździe na parking pobieramy bilet parkingowy, a podczas wyjazdu po jego okazaniu przy okienku naliczana jest odpowiednia należność za okres parkowania. Płatność możemy zrealizować za pomocą gotówki, karty płatniczej lub telefonu. Dodatkowym plusem tego parkingu, który najprawdopodobniej jest jego największą zaletą, jest też bezpośrednie sąsiedztwo starego miasta.

Auto zaparkowane? No to zwiedzamy! Zobacz nasz tekst o zwiedzaniu Pałacu Dioklecjana w Splicie i zapoznaj się z wszystkimi najważniejszymi informacjami.

Poprzedni

Zwiedzanie Kościoła św. Ignacego w Dubrowniku – przewodnik

Sveti Nikola – najwyższy szczyt na wyspie Hvar

Następny

Dodaj komentarz