Najlepsze i najtańsze parkingi w Dubrowniku – lista miejsc

, Tagi , , , , , ,

Dubrownik to jedno z tych chorwackich miast, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem ze strony turystów. Również tych pochodzących z Polski. Znane ze swoich legendarnych, kinowych scenerii (grało główne role między innymi w „Grze o Tron” czy filmowym „Robin Hoodzie”), słynie również z dzikich tłumów. Zwłaszcza w sezonie. Mając na uwadze taką właśnie sytuację, bardzo dobrze jest zawczasu zaplanować swoją wizytę właśnie w tym miejscu. Podstawą przy tym jest wiedza, gdzie są najlepsze parkingi w Dubrowniku. Na które warto zwrócić szczególną uwagę? Ile będzie Cię kosztowało wynajęcie miejsca w obrębie tych popularniejszych? Jakie są najtańsze parkingi w Dubrowniku? Odpowiedzi na każde z tych pytań szukaj w naszym dzisiejszym wpisie.

Kempingi Chorwacja
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najlepsze parkingi w Dubrowniku

Bardzo dużą częścią parkingów w Dubrowniku zarządza firma SANITAT, która też ustala ceny za godzinę parkowania. Całe miasto podzielone jest na pięć stref, w obrębie każdej, z których różnią się tak godziny obowiązywania poboru opłat, jak i ceny. Przedstawia się to następująco:

  • Strefa 0 – od godziny 0:00 do 24:00 – 10 € za godzinę. Strefa ta znajduje się niedaleko bramy Pile.
  • Strefa 1 – od godziny 6:00 do 22:00 – 1,3 € za godzinę. Postój w tej strefie jest możliwy na maksymalnie 2 godziny.
  • Strefa 2 – od godziny 6:00 do 2:00 – 6,60 € za godzinę. Osadzona została w bliskiej okolicy Starego Miasta.
  • Strefa 3 – od godziny 6:00 do 22:00 – 9,79 € za godzinę. Świetna propozycja dla osób, którym nie przeszkadza dłuższy spacer do miastowych atrakcji.
  • Strefa 4 – od godziny 0:00 do 24:00 – tylko dla posiadaczy kart parkingowych.

Wszystkie powyższe ceny zostały podane w odniesieniu do sezonu turystycznego (od maja, aż do końca września) oraz godziny parkowania. Co istotne, ceny parkowania poza sezonem (a zatem w pozostałych miesiącach) potrafią być nawet trzykrotnie niższe. Jeśli zastanawiasz się, który konkretnie parking wybrać, albo też wolałbyś nie płacić nic za miejsce parkingowe, poniżej przedstawiamy garść najciekawszych propozycji, które możesz polubić. Kilka spośród nich jest tańsze od tych proponowanych w systemie strefowych, a kilka – darmowych. Tych ostatnich jest więcej, jednak w wielu przypadkach nie są one pewne. Zwłaszcza pod kątem dostępności.

Parking na Wzgórzu Srđ

Jest to nasz zdecydowany faworyt, jednak z pewnością opcja, która nie przekona do siebie każdego – przede wszystkim z uwagi na jej lokalizację. Parking ten znajduje się na Wzgórzu Srđ, na które prowadzi kolejka linowa. Jeśli więc planujesz skorzystanie z niej jako atrakcji, będzie on doskonałą propozycją właśnie dla Ciebie. Sam parking jest całkowicie darmowy. Nie można jednak powiedzieć tego samego o kolejce. Dzięki niej jednak można podziwiać pełną panoramę miasta i zapewnić sobie wiele dodatkowych wrażeń w czasie wyprawy.

Aby dotrzeć na Wzgórze Srđ, a zatem i na parking, trzeba wyjechać z Dubrownika, kierując się na Port Lotniczy w Čilipi – znaki wskażą Ci kierunek. Droga jest asfaltowa, niemniej jednak bardzo wąska (szerokość jednego samochodu) oraz miejscami dość stroma. Widoki jednak wynagradzają trudy podróży.

Javna garaža – podziemny parking publiczny

Jedna z najlepszych, a zarazem najpewniejszych opcji w Dubrowniku. To parking, który jest w stanie pomieścić aż 711 samochodów, a który jednocześnie jest położony w bardzo dogodnej lokalizacji. Każda rozpoczęta godzina to tutaj koszt 2,40 euro. Dzienny bilet możesz jednak zakupić za 30 € i pozwala on na zaparkowanie auta na równo 24 godziny od momentu wjazdu. Bilet musi być kupiony w ciągu 15 minut od wjechania – w przeciwnym razie naliczona zostanie opłata za godzinę.

Niezaprzeczalnym atutem tego parkingu jest to, że jest on w pełni zadaszony. Auto więc nie nagrzeje się zanadto.

Parking przy Atlant Centar

Jest to parking znajdujący się tuż przy Atlant Centar, będący bardzo dobrą opcją dla osób chcących zwiedzić port Gruž lub zdecydować się na dłuższy spacer do Starego Miasta (2 km). Jego atrakcyjność definiuje przede wszystkim bardzo niska cena – to niecałe 2 € za godzinę. Jest to parking podziemny – bezpieczny, a jednocześnie nienarażony na słońce.

Parking przy Porcie Gruž

Jedna z ulubionych opcji wśród osób chcących wybrać się na bliskie portowi Gruž wyspy, ale też dla tych, którzy cenią sobie bezpieczeństwo. Jako jeden z niewielu, jest to parking strzeżony, na którym stale przebywa pracownik. Koszt to nieco powyżej 2,5 € za godzinę parkowania. Jeśli masz ochotę zwiedzić Mljet czy wyspy Elafickie, to na pewno parking, który sprosta Twoim oczekiwaniom i będzie dla Ciebie odpowiednio atrakcyjny.

Jak znaleźć najlepszy parking w Dubrowniku?

Znalezienie dobrego, a przy okazji taniego parkingu w Dubrowniku jest prawdziwą podstawą udanego pobytu w tym właśnie chorwackim mieście. Na szczęście dla Ciebie, Chorwaci dość dobrze zorganizowali system parkingowy, w związku z czym bez problemu można zorganizować sobie miejsce. W dogodnym dla siebie obszarze, na najlepszy względem własnych potrzeb czas i po atrakcyjnej cenie. Pamiętaj jednak, by zarezerwować swoje miejsce tak szybko, jak to tylko możliwe. Te potrafią bowiem znikać dosłownie w mgnieniu oka.

Nie masz swojego samochodu? Sprawdź wpis o tym, gdzie znajdziesz wypożyczalnie samochodów w Dubrowniku!

Najlepsze hotele w Dubrowniku

Poprzedni

Nocne życie na Korčuli – bary, lokale, co warto wiedzieć?

Nocne życie w Zadarze – bary, lokale, co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz