Najbardziej instagramowe miejsca w Dalmacji – sprawdź, gdzie zrobić zdjęcia!

, Tagi , , , , ,

Chorwacja to jeden z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych. Nie da się bowiem ukryć, że możemy się tam nie tylko świetnie bawić, ale także nie stracić wszystkich oszczędności. Co więcej, na przestrzeni ostatnich lat Chorwacja zyskała sobie miano jednego z najpiękniejszych krajów w Europie. Z pewnością na szczególne wyróżnienie zasługuje tu historyczna kraina jaką jest Dalmacja z największymi miastami Split i Zadar. Są to również najpopularniejsze cele turystyczne, a każdy z podróżnych z pewnością wybiera się tu z odpowiednio przygotowanym aparatem. Nie ma bowiem lepszej pamiątki niż zdjęcia, które pozwalają nam zatrzymać czas i pochwalić się na naszym instagramowym profilu. Jednak jakie są najbardziej instagramowe miejsca w Dalmacji?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Wyspa Korcula

Wyspa Korcula zlokalizowana jest w południowej części Dalmacji, jednak możemy dostać się tam w wyjątkowo prosty sposób. Nie da się ukryć, że to właśnie tę wyspę możemy znaleźć najczęściej na Instagramie pod hashtagiem #instaplaces. W sumie podziwiając zdjęcia innych użytkowników tej aplikacji nie ma się co dziwić. Wyspa Korcula to prawdziwie malownicze i bujne krajobrazy, które świetnie nadają się na pamiątkowe zdjęcie. Pamiętajmy jednak o tym, by wybrać się tam późnym popołudniem. Dlaczego? Wówczas jest najlepsza pora na wykonywanie magicznych zdjęć w towarzystwie zachodzącego słońca. Z pewnością takiej scenerii nie znajdziemy nigdzie indziej!

2. Wyspa Krk

Kolejnym, najbardziej instagramowym miejscem w Dalmacji jest wyspa Krk. Ją również można bardzo często znaleźć pod tym samym hashtagiem czyli #instaplaces. Wyspa Krk zachwyca prawdziwie malowniczą scenerią, szczególnie jeśli wybierzmy się do zlokalizowanego tam parku narodowego. Bujna roślinność i błękit wody sprawia, że możemy w ten sposób zagwarantować sobie niesamowite zdjęcie, które z całą pewnością zasili nasz instagramowy profil. Najlepiej wybrać się tam wczesnym rankiem, kiedy wyspa nie jest jeszcze masowo oblegana przez turystów, a promienie wschodzącego słońca pięknie doświetlają zlokalizowane tam plaże i dziką przyrodę.

3. Wioska Necujam

Z pewnością w momencie kiedy poszukujemy najbardziej instagramowych miejsc w Dalmacji, zdecydujemy się na odwiedzenie większych i zabytkowych miast. Choć prawdą jest to, że znajdziemy w nich to, czego dokładnie poszukujemy, to jednak warto chociażby na chwilę zajrzeć do mniejszych miasteczek i wiosek. Jednym z nich jest Necujam, zlokalizowane na niewielkiej wysepce w pobliżu Splitu. Znajdziemy tam prawdziwie rajskie plaże, które świetnie sprawdzają się jako tło do instagramowych zdjęć. Pamiętajmy jednak o tym, że w godzinach popołudniowych aż roi się tam od turystów, więc najlepszym rozwiązaniem – dla pięknego, pamiątkowego zdjęcia – będzie wizyta w Necujam wczesnym rankiem.

4. Split 

Split to drugie co do wielkości miasto w Chorwacji i jedno z najciekawszych miejsc w Dalmacji. Jeśli więc chcemy zrobić niesamowite, pamiątkowe zdjęcie na nasz instagramowy profil, to warto się tam również udać. Oczywiście oprócz zabytków, znajdziemy tam niezwykle popularną pod hashtagiem #instafollow Znjan Beach. Na tę plażę można się wybrać o dowolnej porze, co wynika z tego, że praktycznie nigdy nie wypełnia się ona pustkami. Jednak jeśli zależy nam na zdecydowanie wyjątkowym zdjęciu, warto „złapać” na Znjan Beach zachód słońca – jest on prawdziwie magiczny.

5. Wyspa Hvar

To jedna z większych wysp w Dalmacji, która może się pochwalić również największą gęstością zaludnienia. Jednak z punktu widzenia Instagrama wyspa a ma szereg innych zalet. Przede wszystkim będąc na niej możemy zrobić zdjęcie zarówno na rajskiej plaży, ale także możemy uchwycić malowniczą, górską scenerię. Można powiedzieć więc, że wyspa Hvar jest rajem dla każdego instagramera. Niemniej jednak ciężko tu jednoznacznie określić, w którym momencie dnia warto się tam wybrać, by wykonać najpiękniejsze ujęcie. Możemy więc próbować swoich fotograficznych sił o dosłownie każdej porze dnia.

6. Trogir

Trogir to niewielkie miasteczko obok Splitu, które w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy prowadzą profil na Instagramie związany z podróżami i chcą zasilić go nowymi zdjęciami. Warto w szczególności odwiedzić malownicze Stare Miasto oraz przystań w Trogirze. To właśnie tam mamy szansę na uchwycenie nie tylko pięknej scenerii, ale także wyjątkowej klimatyczności tego miasta. Wyjątkowo ciekawe ujęcia wychodzą tam porą nocną i wieczorną –  wówczas można w obiektywie zachować pełną romantyczność i tajemniczość, jaką Trogir ma nam do zaoferowania.

7. Szczyt Sveti Jure

Jeśli lubimy nieco ekstremalne zdjęcia i chcemy uchwycić najpiękniejsze krajobrazy, to podczas pobytu w Dalmacji warto wybrać się na szczyt Sveti Jure. Wznosi się on na wysokość 1762 metrów nad poziomem morza, a dotrzeć można tam w prosty sposób przy pomocy samochodu. Z najwyższego punktu rozpościera się panoramiczny widok na cały masyw górski Biokovo, a także na znajdujące się w dolinach miasteczka. Jest to jedno z najbardziej instagramowych i jednocześnie wyjątkowych miejsc w całej Dalmacji. Z pewnością wykonane te ujęcia zapewnią nam mnóstwo „like’ów” i nowych „followers”. Najlepiej wybrać się tam albo wczesnym rankiem, albo późnym popołudniem, gdyż promienie słońca mogą w magiczny sposób doświetlić piękną panoramę.

8. Plaża Pasjaca

Dalmacja z pewnością skrywa w sobie wiele instagramowych miejsc, jednak plaża Pasjaca jest jednym z najpiękniejszych! Jeśli szukamy miejsca do wykonania niesamowitego ujęcia, które zasili nasz profil na Instagramie, to koniecznie musimy się tam udać. To niewielki fragment piaszczystego wybrzeża, który skrzętnie schowany jest pomiędzy klifami. Samo zejście na tę plażę to około 200-metrowa, wąska ścieżka pomiędzy nagimi skałami. Zarówno na ścieżce, jak i już na samej plaży. Najlepszym momentem na wykonanie ujęcia jest późne popołudnie, a nawet i wieczór, kiedy to mamy możliwość uchwycenia prawdziwie magicznego zachodu słońca i lekko spiętrzonych fal morskich.

Dalmacja jest źródłem nieskończonej ilości pięknych widoków, wartych uwiecznienia. Natomiast będąc w tych miejscach, koniecznie zobacz najlepsze atrakcje, które oferują. Zapraszamy do naszego artykułu o najpiękniejszych parkach narodowych w Chorwacji!

Poprzedni

Zwiedzanie Zagrzebia w drodze do Dalmacji

Coroczne festiwale w Chorwacji – co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz