Jak dostać się z Makarskiej na wyspę Brač?

, Tagi , , , , , ,

Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych celów podróży, szczególnie jeśli chodzi tu o turystów z Polski. Doskonale bowiem wiemy, że jest to sprawdzony sposób na tanie i niezapomniane wakacje oraz udany wypoczynek. Jeszcze kilka sezonów temu, najwięcej turystów zmierzało w stronę Dubrownika lub Splitu. To właśnie tam skupiały się tłumy turystów i wypoczywali oni na niesamowitych plażach. Obecnie jednak, coraz więcej z nich decyduje się odwiedzić Makarską. Co ciekawe, tuż u wybrzeży tego kurortu zlokalizowana jest malownicza wyspa Brač, która może być dla nas świetnym urozmaiceniem wakacji. Wobec tego, jak można dostać się na wyspę Brač z Makarskiej?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Makarska a wyspa Brač – jaką odległość mamy do pokonania?

Makarska jest jednym z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych. Choć miasteczko to samo w sobie jest kameralne, to jednak nie możemy zaprzeczyć temu, że znajdziemy tam praktycznie niezliczoną ilość atrakcji. Faktem jest, że wyspa Brač również wzbudza coraz to większe zainteresowanie wśród podróżnych głównie ze względu na swoje malownicze krajobrazy i bliskość kontynentalnej części Chorwacji.

Dokładnie można powiedzieć, że ta wyspa znajduje się u wybrzeży Makarskiej. Wobec tego, jaką odległość mają do pokonania turyści? Otóż jest to około 37 kilometrów. Warto jednak mieć na uwadze to, że wyspa nie ma połączenia drogowego z kontynentalną częścią Chorwacji. Co za tym idzie, jedyną możliwością dla podróżnych jest przeprawa promowa. Zwykle promy odpływają z portu w Makarskiej do Sumatrin, czyli do największego portu na wyspie Brač. Cała podróż jednak nie powinna zająć turystom więcej niż około 1,5 – 2 godziny, co uzależnione jest w dużej mierze od warunków atmosferycznych.

Jak często kursują promy z Makarskiej na wyspę Brač?

Z uwagi na to, że wyspa Brač stała się tak popularnym celem wakacyjnych wycieczek, częstotliwość kursowania promów z Makarskiej również znacznie się zwiększyła. To, jak często kursują promy na wyspę zależy głównie od sezonu, w którym zdecydujemy się ją odwiedzić. Można więc powiedzieć, że:

  • W okresie od stycznia do maja i od października do grudnia promy kursują nieco rzadziej. Od poniedziałku do soboty możemy skorzystać z rejsów zaplanowanych na 9:00, 12:30 oraz 18:30. Z kolei w niedziele promy z Makarskiej odpływają o godzinach 9:00, 12:30 oraz 19:30.
  • W okresie od czerwca do września możemy skorzystać z czterech kursów w ciągu dnia. Od poniedziałku do niedzieli promy na wyspę Brač kursują w godzinach: 9:00, 12:30, 17:00 oraz 20:00.
  • W okresie od lipca do sierpnia częstotliwość kursowania promów z Makarskiej jest jeszcze większa. Od poniedziałku do niedzieli możemy wypłynąć na wyspę Brač w godzinach: 8:00, 12:00, 15:00, 19:00 oraz 21:30.

Jak więc widać, możliwości ku temu, by dostać się na wyspę Brač z Makarskiej są prawdziwie nieograniczone. W dużej mierze zależą od sezonu, w którym na taki rejs się zdecydujemy. Bilety na przeprawę promową można zakupić w kasie biletowej – w porcie. Można także bez większych problemów zarezerwować je online za pośrednictwem odpowiedniej strony internetowej.

Ile kosztuje rejs promem z Makarskiej na wyspę Brač?

Koszt przeprawy promowej z Makarskiej na wyspę Brač uzależnionym jest również od sezonu, w jakim się na taki rejs zdecydujemy. W „szczytowym sezonie” koszt za jednego pasażera to około 30 kun chorwackich. Poza sezonem zaś pasażerowie zapłacą już około 24 kuny. Dozwolone jest także podróżowanie z własnym samochodem – analogicznie cena biletu wówczas nieco wzrośnie.

Za bilet na prom dla samochodu osobowego z kierowcą zapłacimy około 150 kun – w sezonie oraz 120 kun poza sezonem.  W momencie, kiedy jednak decydujemy się na zabranie ze sobą roweru, wówczas cena biletu nie ulega zmianie. Mimo wszystko można powiedzieć, że koszt podróży z Makarskiej na wyspę Brač nie jest wysoki. Malownicze krajobrazy – nie tylko na wyspie, ale także podczas samego rejsu z całą pewnością na długo zapadną nam w pamięć. Warto się więc na taki krok zdecydować i urozmaicić sobie chorwackie wakacje!

Nie jesteś w Makarskiej? Sprawdź nasz wpis o tym, jak dostać się z Dubrownika na wyspę Brač – praktyczne wskazówki!

Najlepsze hotele na wyspie Brač

Poprzedni

Wielka Fontanna Onufrego w Dubrowniku – miejsce spełnienia marzeń

Targowiska miejskie w Splicie – które warto odwiedzić?

Następny

Dodaj komentarz