Jak dostać się z Dubrownika na Wyspę Korčula?

, , Tagi , , , , , ,

Wyspę Korcula zalicza się do jednej z najbardziej zielonych wysp Adriatyku. Przez wielu określana jest mianem małego Dubrowniku. Nic w tym zaskakującego, górzyste tereny, błękitna woda oraz piaszczyste plaże przyciągają co roku wielu spragnionych słońca turystów i miłośników wina. Jak dotrzeć na wyspę Korcula? 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wyspa Korčula promem samochodowym

Pierwszy sposób na dotarcie na Wyspę Korcula wiąże się z wynajęciem samochodu jeszcze na lotnisku. Cena za 7 dni waha się od 290 do 320zł. Następnie należy udać się do portu Orebic na półwyspie Peljesac. Trasa prowadzi wzdłuż wybrzeża i jest stosunkowo prosta. Czas przejazdu waha się od 2 do maksymalnie 2,5h. Prom samochodowy kursuje co 30min, od 5:00 do 22:00 i dociera do portu Domince, który zlokalizowany jest niedaleko starego miasta.

W przypadku samochodu osobowego koszt przepłynięcia wynosi około 47 zł. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla turystów chcących odkryć nieco więcej Chorwacji. Dodatkowe zwiedzanie można rozpocząć Dubrownika, aby następnie przejechać do miasteczka Mali Ston, w którym znajduje się najdłuższy mur obronny w Europie, a także najlepsze ostrygi. Warto również zobaczyć Zuljanę, jedną z piękniejszych plaż.

Taksówką motorową na Wyspę Korčula

Taksówkę motorową zalicza się do jednego z droższych sposobów dotarcia do Korcula. Motorówki wpływają z portu w Dubrowniku bądź z sąsiadującego Cavtat. Z lotniska taksówką lub autobusem, należy przemieścić się nad Morze Adriatyckie, a tam z wybranego portu zamówić łódź motorową.

Ten sposób transportu warto wybrać w godzinach porannych, bowiem na popołudniowym morzu, które staje się niespokojne, poradzą sobie tylko większe taksówki motorowe. Koszt takiej podróży waha się od 800 do nawet 1200 Euro w jedną stronę. Niemniej jednak jest to bardzo dobre rozwiązanie dla miłośników morza i luksusowych atrakcji. 

Szybkim promem z Dubrownika 

Jednym z najczęściej wybieranych sposobów jest tzw. szybki prom, który odpływa z portu w Dubrowniku. Podróż z lotniska trwa od 40 do 60 minut, a jej koszt waha się od 60 do 70 Euro. Promy do Starego Miasta Korcula kursuje od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 16:30. Dokładny rozkład można znaleźć na ich stronach internetowych.

Warto nadmienić, że zajmują się tym dwie firmy przewozowe Jadrolinija i Krilo. W obu przypadkach istnieje możliwość zakupu biletów online. Niektóre kursy zatrzymują się na sąsiadującej wyspie – Mljet. Podczas podróży należy zwrócić uwagę, w którym porcie cumuje statek, aby móc wyjść na odpowiedniej wyspie. Warto również pamiętać, że prom zatrzymuje się na wschodniej lub zachodniej stronie portu. 

Powrót z wyspy Korčula do Dubrownika

W przypadku powrotu, sytuacja wygląda podobnie. Prom samochodowy kursuje często, jednak warto doliczyć dodatkowy czas na stanie w kolejce czy też nieprzewidziane sytuacje w trakcie drogi. Najwcześniejszy kurs linii Krilo wyrusza o godzinie 10:00. W przypadku wcześniejszego lotu, warto zastanowić się nad wcześniejszym wyjazdem i znalezieniem noclegu w Dubrowniku. Ostatni prom wypływa o godz. 24:15. 

Wiesz już, jak dotrzeć na wyspę Korčula! Sprawdź także, jak dostać się z Dubrownika na wyspę Brac!

Poprzedni

Jak dostać się z Dubrownika na Wyspę Brač?

Co warto kupić w chorwackich supermarketach?

Następny

Dodaj komentarz