Jak dostać się z Dubrownika na wyspę Hvar?

, Tagi , , , , , , ,

Zarówno Dubrovnik, jak i wyspa Hvar stanowią wysoce atrakcyjne punkty wycieczek turystów z całego świata. Ich popularność z roku na rok stale rośnie. Aby przemieścić się z jednego miejsca w drugie, istnieje kilka możliwości. Warto rozpatrzeć każdą z nich, by wybrać te najdogodniejszą dla siebie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Prywatna łódź motorowa

Jedną z oferowanych opcji dostania się na wyspę Hvar w porcie w Dubrovniku jest transfer prywatną motorówką. W pierwszej kolejności należy więc zlokalizować miejsce, w którym oferowane są takie usługi i umówić przejazd. Warto zrobić to z wyprzedzeniem przez internet w celu zyskania pewności, że taka łódź będzie w tym terminie dostępna. To rozwiązanie jest jednak jednym z bardziej luksusowych, dlatego należy przygotować się na wysokie koszty.

Katamaran

Przejazd z portu w Dubrovniku na wyspę Hvar katamaranem stanowi bardziej ekonomiczną opcję. Rozkład jazdy będziemy mogli znaleźć w porcie, jeśli tylko dobrze się rozejrzymy lub zapytamy kogoś miejscowego. W tym wypadku należy przygotować się na długą podróż, która może dla wielu turystów być rozrywką. 

Drvenik/Split

Najpopularniejszą opcją dostania się na wyspę Hvar z Dubrovnika jest pokonanie jej części drogą lądową. Zwykle to przejazd samochodem, autobusem, busem lub autokarem. Wówczas należy zorganizować sobie przejazd z Dubrovnika do miejscowości Drvenik lub Split, w których znajdują się przystanie promowe. Przystanie oferują także możliwość przewozu samochodów, co ułatwi nam dalsze podróżowanie po samej wyspie. 

Z Drvenika lub Splitu droga morska jest krótsza niż z samego Dubrovnika. Jeśli zależy nam na skróceniu czasu podróży przez morze (np. choroba morska lub lęk), to warto rozważyć tę opcję.

Prom na wyspę Hvar

Port w Dubrovniku oferuje również możliwość udania się na wyspę Hvar promem. Malownicze widoki mogą rekompensować fakt dość długiej podróży (ok. 4 godziny). Wystarczy udać się do samego portu i osobiście poszukać przewoźnika. Należy zrobić to jednak z wyprzedzeniem- nie w sam dzień planowanej podróży- gdyż chętnych jest wielu, a liczba miejsc ograniczona. Warto z wyprzedzeniem zaopatrzyć się w bilet online lub zakupić go na miejscu.

Promy kursujące z samego Dubrovnika mogą w zależności od danego okresu w roku (sezon- poza sezonem) różnić się częstotliwością. Ogólnie rzecz biorąc przejazdy z Dubrovnika są rzadsze niż z Drvenika lub Splitu. To z uwagi na konieczność przebycia dłuższej trasy drogą morską, niż ma to miejsce w przypadku wymienionych wyżej miejscowości.

Transport Dubrownik – Hvar

Wybierając się z Dubrovnika na wyspę Hvar należy pamiętać o wcześniejszym zaplanowaniu przejazdu z uwagi na duże zainteresowanie turystów. Zajmie nam ona wiele czasu, jednak chorwackie krajobrazy potrafią to odpowiednio wynagrodzić. Na widoki z pewnością nie będziemy mogli narzekać. Na wyspę bezpośrednio z Dubrovnika najszybciej możemy dostać się łodzią motorową, co związane jest jednak z wysokimi kosztami podróży. Najczęściej wybieraną opcją jest przejazd drogą lądową do Drvenika lub Splitu, by stamtąd bezpośrednio dostać się promem na wyspę Hvar.

Poprzedni

Studenac, Konzum, Plodine – który sklep jest najlepszy na zakupy w Chorwacji?

Smaki Dalmacji – co warto zjeść, czego skosztować?

Następny

Dodaj komentarz