Jak dostać się z Dubrownika na Wyspę Brač?

, Tagi , , , , , ,

Wyspa Brać to jedna z największych atrakcji chorwackiego wybrzeża. Unikalne krajobrazy, przepiękne plaże oraz ciekawe, historyczne zakątki to tylko niektóre z atrakcji, jakie oferuje to niesamowite miejsce. Istnieje kilka baz wypadowych, z których można dostać się na wyspę. Jest to między innymi Makarska, Split oraz Dubrownik. Poszczególne miasta różnią się pod tym względem czasem dojazdu, długością trasy, a także możliwymi rodzajami transportu dzięki, którym można dotrzeć do celu. Jak dostać się na wyspę Brać z Dubrownika?

Kempingi Chorwacja
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Przeprawa promowa Dubrownik – Brač

Jednym z najłatwiejszych sposobów, w jaki można dostać się na wyspę, jest przeprawa promowa. W Dubrowniku istnieje kilka linii promowych, przebiegających przez konkretne punkty i miasta, również wyspę Brać. Są to:

  • Szybka linia promowa: Split – Bol (Brać) – Makarska – Korcula – Sobra (Mlijet) – Dubrownik 
  • Szybka linia promowa: Split – Milna (Brać) – Hvar – Korcula – Pomena (Mljet) – Dubrownik
  • Szybka linia promowa: Split – Bol (Brać) – Hvar – Korcula – Dubrownik

Aby zorganizować przeprawę promową na miejscu, warto poprosić o pomoc lokalnego gospodarza lub biuro podróży. Pozwoli to na znaczną oszczędność czasu, a często również na znaczne oszczędności. Przed rezerwacją przeprawy promowej warto również sprawdzić aktualny rozkład odjazdu oraz przyjazdu promów, ponieważ okresowo godziny mogą ulegać zmianie.

Transfer łodzią motorową lub statkiem na wyspę Brač

To droższa alternatywa do przeprawy promowej, która najczęściej wybierana jest przez turystów, którzy chcą dotrzeć z lotniska na wyspę szybko i sprawnie. W portach miast takich jak Makarska, Dubrownik czy Split można znaleźć naprawdę duży wybór taksówek wodnych oraz innych przewoźników, którzy oferują przeprawy na wyspę Brać. Opcja ta jest bardzo często wybierana jako transfer z lotniska do hotelu lub pensjonatu ulokowanego na wyspie.

Warto pamiętać, że ceny poszczególnych przewoźników mogą się znacznie różnić, dlatego też przed wyborem warto porównać ceny w kilku punktach, aby wybrać najlepszą ofertę i nie przepłacić. Jeżeli posiadamy ze sobą dużo bagaży lub podróżujemy z dziećmi, dobrym rozwiązaniem jest wybór większej łodzi, organizującej zbiorowe przewozy. Tego rodzaju statki są zazwyczaj bardziej stabilne oraz osłonięte przed rozpryskiem wody co zapewnia większy komfort podczas płynięcia. Łodzie motorowe, mimo że są szybkie, mogą być niezbyt wygodne do przewozu małych dzieci oraz zwierząt. 

Przeprawa na wyspę Brač promem samochodowym 

Mimo że połączenie wodne z Dubrownika na wyspę Brać jest bardzo dobre, wciąż nieobsługiwane są przewozy promowe samochodów. Jeżeli chcemy wynająć auto, dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty biur świadczących tego rodzaju usługi bezpośrednio na wyspie.

Wybór jest dość duży, dlatego przed podjęciem decyzji warto dokonać zestawienia cen wynajmu, aby wybrać ekonomiczne i dobre rozwiązanie. Jest to szczególnie ważne, jeżeli chcemy wynająć samochód na więcej niż trzy dni, ponieważ niektóre punkty oferują zniżki na okres wynajmu samochodu na więcej dni.

Najlepsze hotele na wyspie Brač

Poprzedni

Komunikacja miejska i transport w Dalmacji – jak to wygląda?

Jak dostać się z Dubrownika na Wyspę Korčula?

Następny

Dodaj komentarz