Jak dostać się z Dubrownika do Omiš?

, Tagi , , , , , ,

Dubrownik to wyjątkowo popularny kierunek wakacyjnych wypraw. Miasto posiada dostęp do wielu pięknych plaż. Oferuje nam również możliwość podziwiania licznych zabytków i obiektów kulturalnych. Dubrownik stanowi także dobrą bazę wypadową do innych chorwackich miast, takich jak Omiš. Jeśli chcemy się do niego dostać, możemy skorzystać zarówno z publicznego, jak i prywatnego środka transportu. Jak wygląda trasa z Dubrownika do Omiš?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Z Dubrownika do Omiš samochodem – trasa

Odległość pomiędzy miastem Omiš a Dubrownikiem wynosi mniej więcej 205 kilometrów, a więc jest całkiem spora. Jeżeli dysponujemy własnym środkiem lokomocji, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby pokonać tę drogę przy pomocy samochodu. Będzie to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które z różnych względów nie przepadają za korzystaniem z publicznych środków transportu. Trzeba będzie jednak liczyć się z tym, że podróż samochodowa z Dubrownika do Omiš będzie dosyć długa. Zajmie nam około trzech godzin, w zależności od tego, którą dokładnie trasą postanowimy pojechać.

Możemy podążać na przykład drogą krajową D-8, która doprowadzi nas do samego centrum miasta Omiš. Alternatywą dla tej trasy jest ta prowadząca przez wspomnianą już drogę krajową oraz przez drogę nadmorską E65. Jeśli zdecydujemy się na drugą z wymienionych opcji, możemy liczyć na wyjątkowo atrakcyjne widoki. W sezonie wakacyjnym wybór tej drogi może być jednak dość ryzykowny. Bywa ona często zakorkowana, przez co czas naszej podróży może się nieco wydłużyć. 

Dubrownik-Omiš autobusem?

Jeżeli nie posiadamy w Dubrowniku własnego samochodu, z dużym prawdopodobieństwem zdecydujemy się na podróż publicznym środkiem transportu. Wydaje się, że całkiem dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z komunikacji autobusem bądź autokarem. Ceny biletów mogą być różne. Ich wysokość zależeć będzie między innymi od przewoźnika, z którego usług skorzystamy. Warto zapoznać się z cennikami wszystkich dostępnych przewoźników, bo możemy dzięki temu zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. Co do zasady, więcej zapłacimy za usługę prywatnego przewoźnika. Jeśli chodzi o ilość połączeń, poza sezonem nie ma ich zbyt wiele. W sezonie wakacyjnym autobusów przemierzających trasę Dubrownik-Omiš jest o wiele więcej. Nie będziemy mieć wówczas większych problemów ze skorzystaniem z przewozu o interesującej nas godzinie.

Podróż autobusem zajmie nam rzecz jasna nieco więcej czasu niż podróż samochodem. W zależności od trasy, którą przemierza wybrany przez nas środek transportu, droga może zająć nam od 3 i pół do nawet 4 godzin. Jeżeli planujemy jednodniowe zwiedzanie miasta Omiš, najrozsądniej będzie wyruszyć o poranku i wrócić wieczorem. Możemy także zdecydować się na nocleg w jakimś hotelu i powrót do Dubrownika dnia następnego. Jeżeli chcemy mieć pewność co do tego, że nie zabraknie dla nas miejsca w autobusie, postarajmy się o wcześniejszy zakup biletu. Będzie to pomocne przede wszystkim w sezonie wakacyjnym, gdy wielu turystów podróżuje po Chorwacji, odwiedzając atrakcyjne miasta. 

Sprawdź również nasz wpis o najlepszych noclegach i hotelach w Omiš!

Najlepsze hotele w Dubrowniku

Poprzedni

Zwiedzanie Muzeum Archeologiczne w Zadarze – ceny biletów

Jednodniowa wycieczka do Dubrownika z południowej Dalmacji

Następny

Dodaj komentarz