Gdzie zrobić zakupy i wymienić walutę w Zadarze?

, Tagi , , , , , ,

Zadar to bardzo popularny kierunek wakacyjnych wypraw. Można tam poznać mniej znane części wybrzeża oraz odwiedzić różne atrakcje. Zadar to piąte wielkościowo miasto w Chorwacji. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat wymiany waluty oraz zakupów w mieście. W ten sposób można łatwiej zaplanować całą podróż! Gdzie wymienić walutę i zrobić zakupy w Zadarze?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Zadar – najważniejsze informacje 

Zadar to bardzo popularne miasto. Z łatwością można się do niego dostać z wszelkich europejskich miast. Można zdecydować się na podróż samolotem, a później autobusem z lotniska. Ciekawym rozwiązaniem jest także jazda pociągiem. W tym celu warto sprawdzić rozkłady z głównego dworca autobusowego. Do Zadaru można też dotrzeć autobusem. Istnieje wiele bardzo dobrych, bezpośrednich linii.

Będąc już w mieście, warto zaplanować zwiedzanie wielu wartych uwagi zabytków oraz innych atrakcyjnych miejsc. Między innymi na uwagę zasługuje Zadar Riva, Morskie Organy, forum i kościół św. Donata czy wiele plaży, także takich, które są stosunkowo mało odwiedzane.

Zakupy w Zadarze

Planując wakacje w Zadarze należy także zwrócić uwagę na to, gdzie można zrobić zakupy. Jednym z ciekawszych miejsc znajdujących się stosunkowo blisko centrum jest City Galleria. Z pewnością warto się tam wybrać. Jest to miejsce, które oferuje bardzo szeroki wybór sklepów, w których można znaleźć praktycznie wszystko m.in. obuwie, odzież oraz różne kosmetyki, produkty drogeryjne, pielęgnacyjne czy technologiczne. Obok znajduje się też targ. Można na nim zakupić świeże produkty spożywcze. W galerii czynne są także kawiarnie, będące idealnym miejscem do odpoczynku między zakupami i odprężenia się z przyjaciółmi. 

Dla osób, które interesują się modą i podążają za obowiązującymi trendami świetnym miejscem jest Boutique MAR&VAL. Sklep znajduje się nieopodal Placu Ludowego. Dostępne są tam kolejkę ubrań najbardziej uzanych projektantów chorwackich. 

Oczywiście w Zadarze działa także wiele sklepów, w których można zrobić zakupy spożywcze. Godne polecenia miejsca to Kaufland, Lidl czy Interspar. Znajdują się one bardzo blisko centrum miasta. Oferują szeroką ofertę produktów. Alternatywą jest sklep Konzum. Ma on nieco mniejszą ofertę, jednak znajduje się w samym centrum miasta.

Wymiana walut Zadar

Dobra informacją jest to, że na terenie Zadaru działa naprawdę dużo kantorów. Można w nich wygodnie wymienić pieniądze. Ponadto walutę można także wymienić w placówkach bankowych oraz w urzędach pocztowych. Jednak nie wszystkie punkty są otwarte przez całą dobę.

W Zadarze można także wygodnie skorzystać z bankomatu, korzystając z takiego rozwiązania można dostać najkorzystniejsze kursy. 

Ważne jest także to, aby płacić w Euro, które jest lokalną walutą. Jeśli wypłaci się pieniądze w innej walucie, trzeba się liczyć z tym, że zastosowane będą wyższe kursy. Warto także zaznaczyć, że aby można było korzystać w Zadarze i w całej Chorwacji z kart kredytowych koniecznie trzeba posiadać PIN składający się z czterech cyfr. 

Waluta w Chorwacji – co jeszcze warto wiedzieć?

Wybierając się do Chorwacji, dobrze jest zabrać ze sobą Euro. Walutą tą można wygodnie zapalić za autostradę. Dodatkowo specjaliści zaznaczają, że w razie chęci płacenia obcą walutą powinno się wykorzystać mniejsze nominały. Jest to znaczące, ponieważ może zostać nałożony niekorzystny przelicznik. 

Wybierając się na wakacje do Zadaru, warto dokładnie zaplanować podróż. Dobrze jest wiedzieć, gdzie zrobić zakupy oraz zamienić walutę. Warto zapoznać się z urokami tego miasta i zdecydować się na skorzystanie z najpopularniejszych atrakcji. Do Zadaru można dostać się samolotem, pociągiem lub autokarem. Komunikacja z miastem jest bardzo wygodna, zarówno z innymi miastami w Chorwacji, jak i w Europie.

Warto sprawdzić również nasz wpis o lotnisku w Zadarze – co warto wiedzieć?

Najlepsze hotele w Dalmacji

Poprzedni

Rejs gondolą w Zadarze – co warto wiedzieć?

Spacer do parku Perivoj Vladimira Nazora w Zadarze

Następny

Dodaj komentarz