Czy w Zadarze jest drogo?

, Tagi , , , , , , ,

Wycieczki do Zadaru cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród europejskich turystów. Chorwacja jest popularnym kierunkiem wypraw, ze względu na korzystne warunki atmosferyczne, malownicze widoki i mnóstwo różnego rodzaju atrakcji. Jeżeli zdecydujemy się na podróż do Chorwacji, najprawdopodobniej będziemy chcieli wiedzieć, jakie są ceny w Zadarze i czy jest tam drogo. Warto byłoby więc zapoznać się z cenami usług, z których najpewniej będziemy chcieli skorzystać. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Tanie loty do Zadaru – czy to możliwe?

Jeśli interesuje nas podróż do chorwackiego Zadaru, najprawdopodobniej będziemy chcieli skorzystać z podróży samolotem. Jest to najwygodniejszy i jednocześnie najbezpieczniejszy środek transportu. Możemy jednak zastanawiać się nad tym, jak wyglądają kwestie związane z cenami. Jeśli chodzi o koszt biletu samolotowego z Warszawy do Zadaru, cena powinna oscylować w granicach 400 złotych. Mowa tu o przelocie tam i z powrotem. Jeżeli jednak będziemy musieli najpierw dostać się do stolicy, powinniśmy doliczyć koszty ewentualnego transportu.

Pamiętajmy także o tym, że cena biletu za lot samolotowy będzie uzależniona nie tylko od terminu, ale również od tego, czy jest to lot bezpośredni, czy też z przesiadką. Zdecydowanie wygodniejszą opcją będzie lot bezpośredni, ale nie zawsze można z niego skorzystać w interesującym nas terminie. Jeśli chcemy zaoszczędzić, najlepiej zakupić bilety z dużym wyprzedzeniem. Możemy wówczas liczyć na atrakcyjne promocje. 

Noclegi w Zadarze – na jaki koszt trzeba się przygotować?

Jeżeli postanowimy spędzić urlop w chorwackim Zadarze, będziemy musieli gdzieś przenocować. To od nas zależy, czy wybierzemy luksusowy hotel, pensjonat, czy też skorzystamy z oferty jakiegoś domku gościnnego. Koszt jednego noclegu może wahać się w granicach od 70 do nawet 400 złotych. Najprawdopodobniej znajdziemy także tańsze oraz droższe propozycje noclegów. Wszystko zależy od warunków, z jakimi mamy do czynienia w konkretnym miejscu.

Warto zatem dobrze przemyśleć kwestię tego, na jak wysokim standardzie wypoczynku nam zależy. Jeśli zechcemy zatrzymać się w hotelu wyposażonym w basen, strefę SPA i inne udogodnienia, musimy być przygotowani na spory wydatek. Cena za noclegi w Zadarze poza sezonem wakacyjnym będzie oczywiście niższa. Jeżeli jednak uda nam się znaleźć ofertę last minute, możemy być bardzo miło zaskoczeni stosunkiem ceny do jakości. Jest to opcja idealna dla osób, które mają do wykorzystania zaległy urlop. 

Ceny w restauracjach w Zadarze

Bez względu na to, czy interesują nas wycieczki do Zadaru poza sezonem, czy też wakacyjny urlop, najpewniej będziemy chcieli odwiedzić jakąś restaurację. Dobrze byłoby więc mieć świadomość tego, na jaki koszt należy się przygotować. Na pewno ceny będą wyższe niż te, z którymi mamy do czynienia w Polsce. Przykładowo, za zupę dnia zapłacimy około 7 euro, a więc w przybliżeniu 35 złotych. Jeśli chodzi zaś o koszt dania makaronowego, jego cena w przeliczeniu na złotówki wyniesie mniej więcej 40 złotych. Za kawę z mlekiem zapłacimy 10 złotych, a za kufel piwa 15 złotych.

Cennik, z jakim będziemy mieć do czynienia, zależeć będzie nie tylko od tego, do jakiej restauracji się udamy, ale również sezonu. Jeśli postanowimy spędzić wakacyjny urlop w chorwackim Zadarze, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ceny będą wysokie. Za obiad w dobrej restauracji nie tylko sporo zapłacimy, ale będziemy musieli liczyć się także z długim czasem oczekiwania. Głodnych turystów odwiedzających Zadar jest bowiem wielu. Większości z nich zależy oczywiście na tym, aby zjeść wyjątkowo smaczny obiad, bazujący na wysokiej jakości składnikach. 

Sprawdź także na naszej stronie szczegółowy wpis o cenach w restauracjach w Zadarze!

Ile będą kosztować nas zakupy w sklepie spożywczym?

Musimy zdawać sobie sprawę także z tego, jakie ceny w Zadarze są w sklepie spożywczym. Nie da się jednak określić tego w sposób precyzyjny. Z innymi cenami będziemy mieli bowiem do czynienia w dużym supermarkecie, a z innymi w niewielkim sklepiku. Za bochenek chleba, w przeliczeniu na złotówki zapłacimy mniej więcej 7,50. Bułka kajzerka to zaś koszt zaledwie 70 gr. Kilogram gruszek będzie nas kosztował mniej więcej 7 złotych, a za 2 kilogramy soczystych pomarańczy powinniśmy zapłacić nie więcej jak 8 złotych.

Jeżeli będziemy chcieli kupić litr mleka, musimy wydać co najmniej 4 złote, a za kilogram filetów z kurczaka zapłacimy mniej więcej 30 złotych. Kostka masła to koszt 14 złotych, a na 10 sztuk jajek wydamy 11 złotych. Jeśli interesują nas w miarę tanie zakupy w sklepie spożywczym, koniecznie wybierzmy dużych rozmiarów sklep, najlepiej sieciowy. Warto także zwracać uwagę na różnego rodzaju promocje. Dzięki temu najprawdopodobniej uda nam się sporo zaoszczędzić. W sezonie wakacyjnym, w sieciowych supermarketach mogą pojawiać się tłumy turystów, dlatego wiele produktów z oferty promocyjnej może być po prostu wyprzedanych. 

Artykuły higieniczne – jakie są ceny? 

Wycieczki do Zadaru wiążą się nie tylko z koniecznością zapłacenia za przelot czy nocleg. Będziemy musieli liczyć się także z innego rodzaju opłatami. W czasie pobytu przydać nam się mogą również artykuły higieniczne, nawet jeśli nasza kosmetyczka będzie dość dobrze wyposażona. Koszt paczki podpasek to mniej więcej 12 złotych, a za szampon do włosów zapłacimy około 17 złotych. Jeżeli chcemy uniknąć dużych wydatków, starajmy się kupować wyłącznie niezbędne nam kosmetyki oraz akcesoria. 

Z jakimi jeszcze kosztami możemy mieć do czynienia w Zadarze?

Pobyt w Zadarze najprawdopodobniej będzie oznaczał także konieczność zapłacenia za różnego rodzaju bilety. Bilet za przejazd transportem publicznym w chorwackim mieście może nas kosztować od 2,50 do nawet 10 złotych. Wszystko zależy od tego, czy mamy do czynienia z biletem ulgowym, czy normalnym, a także od tego, czy jest to bilet dzienny, czy nocny. Jeżeli zamarzy nam się wycieczka z Zadaru do Zagrzebia, za transport autobusem powinniśmy zapłacić 15 euro, a więc około 70 złotych.

Powinniśmy uwzględnić również ceny biletów wstępu do różnych obiektów zabytkowych i kulturalnych. Najprawdopodobniej będziemy chcieli odwiedzić jakieś muzea czy wystawy w trakcie pobytu. Być może zainteresuje nas także kupno biletu wstępu do parku narodowego. To doskonała opcja przede wszystkim dla miłośników śródziemnomorskiej przyrody. Trzeba zaś przyznać, że w Chorwacji możemy podziwiać wiele unikatowych gatunków flory oraz fauny. Najlepiej, jeżeli od razu przygotujemy sobie plan obiektów, które zechcemy odwiedzić. Dzięki temu, zdecydowanie prościej będzie nam zaplanować budżet.

Istnieje także duże prawdopodobieństwo tego, że będziemy zainteresowani zakupem pamiątek. Ciężko jednak określić, jakie będą ich ceny w Zadarze. Najdroższe będą na pewno przedmioty wykonane ręcznie, z dbałością o każdy szczegół. Tańsze powinny być magnesy, kubki, smycze czy koszulki. Niemniej jednak, sprzedawcy chcący zarobić na turystach mogą  oferować wymienione produkty w bardzo wysokich cenach. Dzieje się tak zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, a więc od lipca do końca sierpnia. 

Poprzedni

Jednodniowa wycieczka z Dubrownika do Zatoki Kotorskiej

Vransko jezero – zwiedzanie, co warto wiedzieć

Następny

Dodaj komentarz