Czy na wyspie Mljet jest drogo?

, Tagi , , , , ,

Wyspa Mljet jest wyspą znajdującą się na Morzu Adriatyckim. Wyspa ta w głównej mierze ceniona jest dzięki swoim atrakcjom. Słynie ona z pięknych widoków. Przebywając tutaj, można dostrzec piękne góry, jeziora czy jaskinie. Dlatego jest to miejsce warte spędzenia wakacji. Wycieczki na wyspę Mljet są godne polecenia.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Czy wyspa Mljet jest dobrym miejscem na spędzenie wakacji?

Wyspa ta jest przede wszystkim miejscem wypoczynkowym. Dlatego też mieszka na niej tylko kilka tysięcy ludzi. Jednak żyją oni w otoczeniu pięknej natury. Najbliżej znajdującym się miastem jest Dubrownik. Na tereny wyspy można dostać się jedynie drogą morską. Dlatego też organizowane są rejsy z pobliskich miejscowości choćby ze Splitu. Wyspa znajduje się w śródziemnomorskim klimacie. Klimat ten w połączeniu ze znajdującymi się tam atrakcjami może sprawić, że dla wielu osób będzie to wymarzone miejsce na spędzenie wakacji. Najpopularniejszym środkiem transportu na wyspie są kajaki, dzięki czemu można pływać wzdłuż pięknej linij brzegowej. Dlatego też Mljet jest wspaniałą wyspą na spędzenie wakacji.

Wybierając się na tę wyspę również wiedzieć jakie pory roku są do tego najbardziej odpowiednie. Na tę wyspę najlepiej jest wybrać się w okresie przełomu wiosny i lata oraz lata i jesieni. Dlatego też do tego miejsca najlepiej jest wybrać się w Czerwcu lub Wrześniu. Dzieje się tak głównie z powodu mniejszego zatłoczenia, ponieważ w okresie wakacyjnym wyspa staje się miejscem pobytu dużej liczby osób. Wybierając się w miesiące o mniejszym zatłoczeniu, można również oszczędzić pieniądze na wyjeździe. Warto również wiedzieć, że w okresie Lata temperatury potrafią osiągać nawet 40 stopni Celsjusza.

Wybierając porę roku wakacji na tej wyspie, warto zastanowić się nad preferowanym stylem spędzenia wakacji. Podczas letnich temperatur aktywności na wyspie Mljet będą głównie sprowadzały się do pływania w otwartym basenie lub leżeniu na plaży. Jeżeli natomiast turysta woli spędzać czas aktywnie, powinien wybrać okres września. Ponieważ średnie osiągane tam temperatury wynoszą 20 stopni Celsjusza! Jest to pogoda, podczas której jest największy zakres możliwości turystycznych.

Jak dostać się na wyspę Mljet?

Na tę wyspę można dostać się na wiele różnych sposobów. Wszystko tak naprawdę zależy od turysty. Jeśli turysta zamierza dostać się na Mljet bez auta zaleca się najpierw odwiedzić Dubrowniki. Z tej miejscowości można podróżować katamaranem. Ten środek transportu zabierze turystę na Split. Ze Splitu można już bezpośrednio dostać się na wyspę.

Natomiast podróżując samochodem, warto wybrać prom. Podczas wybrania tej metody warto najpierw udać się do Sobry. Promy z tej miejscowości kursują kilka razy dziennie. Trasa w jedną stronę może potrwać 45 minut. Jednak jest to jedyna dostępna opcja dostania się na wyspę autem. Na naszej stronie pojawił się specjalny wpis na ten temat! Zobacz nasz tekst, w którym odpowiadamy na pytanie: Jak dostać się na wyspę Mljet? – trasy, rozkłady i ceny

Jakie są ceny zwiedzania wyspy Mljet?

Na samym początku warto zwrócić uwagę, że ceny będą różnić się w zależności obecnie trwającego sezonu. Podczas lata cena za wstęp będzie dwukrotnie większa, bo będzie kosztować aż 125 Kun. Natomiast poza sezonem cena będzie wynosić 70 Kun. Warto również wiedzieć, że poszczególne grupy wiekowe będą miały inne ceny.

Dorośli w sezonie (125 Kun), poza sezonem (70 Kun)
Dzieci i studenci w sezonie (70 Kun) poza sezonem (50 Kun)
Dzieci poniżej 7 roku życia (wstęp darmowy)

Podczas zwiedzania tej wyspy warto wykupić wycieczkę z przewodnikiem. Wycieczka trwa zazwyczaj około 2 godzin. Cena takiej atrakcji wynosi około 400 Kun.

Ceny noclegów na wyspie Mljet

Koszty za nocleg bardzo się od siebie różnią w zależności od miejsca. Przeglądając różne strony internetowe, można zobaczyć dużą rozbieżność cen. Najdroższej za nocleg trzeba będzie zapłacić na południowym wschodzie wyspy. Decydując się na nocleg w tej części wyspy, trzeba będzie wydać nawet do 500 zł za osobę. Jednak są to apartamenty na odosobnionym terenie z pięknymi widokami.

Podczas wyboru miejsca na nocleg warto zastanowić się nad cenami. Dla osób mniej zamożnych lepszą opcją może być skorzystanie z ofert o niższej cenie. W takim przypadku trzeba będzie jednak liczyć się z czasem dojazdu. Jednocześnie decydując się na przejazd przez wyspę, można podziwiać piękne widoki, więc podróż powinna minąć w dobrej atmosferze.

Wynajem samochodu – ceny na wyspie Mljet

Wybierając się do tego miejsca dobrze, jest zapoznać się również z cenami wynajmu auta. Przeciętny koszt wypożyczenia samochodu zaczyna się od kwoty 500 zł. Koszt ten jest w odniesieniu do jednego dnia. Podczas poszukiwania odpowiedniego auta do wypożyczania, warto przed wyjazdem skorzystać różnych porównywarek cen. Wykorzystując ten sposób, można zaoszczędzić nawet 25% kosztów. Warto również pamiętać, że wypożyczając konkretne auto na kilka dni, można dostać zniżkę. Jednak wypożyczając auto bardziej ekskluzywne, trzeba będzie zapłacić więcej.

Dla porównania chcąc wypożyczyć Astrę koszt, wyniesie 750 zł. Jednak wypożyczając np. Volkswagen Touareg koszt, wyniesie ponad 1500 zł. Jednak nie zawsze trzeba wypożyczać auto. Można również skorzystać z taxi. Cena początkowa wynosi 8,60 zł. Później za każdy następny kilometr trzeba będzie zapłacić 2,90 zł.

Jakie są ceny jedzenia na wyspie Mljet?

Podczas zwiedzania nowej lokacji, nie każdy turysta większość słonecznych dni chce spędzać w kuchni. Dlatego warto skorzystać z restauracji. Koszt przeciętnego posiłku w taniej restauracji wynosi 30 zł. Natomiast chcąc zjeść w bardziej ekskluzywnej restauracji koszt, może być nawet kilkukrotnie większy. Jednak do każdego posiłku przyda się również zakup napoju. Warto wiedzieć, że piwo lokalne kosztuje w okolicach 10 zł, natomiast koszt wody oscyluje w granicach 5,70 zł. 

Chcąc zaoszczędzić pieniądze, jedzenie można przygotowywać w domu. Warto zatem wiedzieć, jakie są ceny poszczególnych artykułów.  Na samym początku warto zaznaczyć, że ceny są nieznacznie wyższe. Przykładowe ceny produktów prezentują się następująco:

  1. Karton mleka (1 litr) – 4,00 zł
  2. Piwo znanej marki – 7,00 zł
  3. Kiełbasa (1 kg) – 45 zł
  4. Wino wysokiej jakości – 45 zł
  5. Posiłek Fast Food – 40 zł
  6. Kawa espresso – 8,00 zł

Niestety niezbyt przyjemne wieści czekają palaczy papierosów. Przeciętna paczka papierosów kosztuje około 40 zł. Chcąc zapalić papierosa z bardziej ekskluzywnej marki, koszt będzie jeszcze wyższy. Przykładowa cena za paczkę papierosów marki Kent może wynosić nawet 50 zł. 

Czy wyspa Mljet jest dobrym miejscem na wypoczynek?

Turysta wybierający się na wakacje ma nadzieję na dobrze spożytkowany czas. Dobrze jest pamiętać, że każda osoba od wakacji będzie oczekiwać czegoś innego. Turystyka panująca na tej wyspie jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Zawdzięcza to m.in. swoim pięknym krajobrazom oraz popularnym atrakcjom turystycznym. Wszystko to powoduje, że każdy turysta wybierający się w to miejsce znajdzie coś dla siebie. Co z pewnością zaowocuje w dobrze spędzony czas. Należy jednak pamiętać, aby dobrze wybrać porę pobytu. Osoby chcące spędzić wakacje w spokojnej atmosferze powinny wybrać okres jesienny, ponieważ nie będzie wtedy takich tłumów. Jednak minusem z pewnością będą wysokie koszty pobytu. 

Poprzedni

Neobizantyjskie mauzoleum w Supetar na wyspie Brač

Świątynia Jowisza w Splicie – zwiedzanie, historia i architektura

Następny

Dodaj komentarz