Wakacje w Sibeniku – co zobaczyć, zwiedzanie, hotele, plaże

Sibenik, zachód słońca, Dalmacja, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Sibenik (Szybenik) – jedno z miast chorwackiego wybrzeża położone w północnej części Dalmacji nad Morzem Adriatyckim. Miasto uchodzi za jedno z piękniejszych w Chorwacji. Jako turystyczne i kulturalne centrum regionu zapewnia mnóstwo atrakcji, wiele pięknych plaż i jeszcze więcej zabytków. Wszystko to otulone jest zapachem morskiej … Zobacz więcej »

Wakacje w Omiš – co zobaczyć, zwiedzanie, hotele, noclegi, plaże

Omiš, Dalmacja, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Ciekawym, a zarazem niejednoznacznym kierunkiem na wakacje, jest chorwackie miasteczko Omiš. To idealne miejsce dla wszystkich turystów, którzy z upragnieniem szukają chwili odpoczynku od wszelkich problemów, wiążących się ze współczesnym życiem. W tym krótkim przewodniku turystycznym weźmiemy sobie na „tapetę” właśnie miasteczko Omiš, aby dokładnie … Zobacz więcej »

Wakacje w Vinisce – co zobaczyć, atrakcje, hotele, noclegi, plaże

Panorama Vinisce, fot. shutterstock.com

Vinisce to doskonały przykład śródziemnomorskiego klimatu, a zarazem oaza ciszy i spokoju. Dlatego właśnie to idealnie miejsce na spędzenie rodzinnych wakacji i wypoczynek nad krystalicznie czystymi wodami Adriatyku. Vinisce – idealne miejsce na spokojny wypoczynek w słonecznej Chorwacji Vinisce to małe, spokojne i bardzo urokliwe rybackie miasteczko nad … Zobacz więcej »