Dalmacja desery, które warto spróbować

Dalmacja desery, Dubrovnik rozata on the table beneath the old walls

Wakacje w Chorwacji nie byłyby w pełni udane bez wypicia kawy i zjedzenia typowego dalmatyńskiego deseru. Chorwaci słyną z tego, że lubią pić kawę i są świetnymi piekarzami! Nie tylko istnieje mnóstwo tradycyjnych dalmatyńskich słodyczy, których musisz spróbować, ale każdy region (czasem nawet każda miejscowość) … Zobacz więcej »

Jedziesz do Dalmacji? Oto TOP 56 pytań i odpowiedzi

Jedziesz do Dalmacji, Idyllic beach Punta Rata in Brela aerial view, Makarska riviera of Dalmatia, Croatia

Jedziesz do Dalmacji i zastanawiasz się co warto zobaczyć w tym przepięknym regionie Chorwacji? Poniżej przygotowaliśmy 56 pytań i odpowiedzi, z którymi warto się zapoznać przed wyjazdem na wakacje. Varaždin Co warto zobaczyć w drodze do Dalmacji? Położony niedaleko Zagrzebia Varaždin jest doskonałym miejscem, aby … Zobacz więcej »

Wakacje w Sibeniku – co zobaczyć, zwiedzanie, hotele, plaże

Sibenik, zachód słońca, Dalmacja, Chorwacja, fot. shutterstock.com

Sibenik (Szybenik) – jedno z miast chorwackiego wybrzeża położone w północnej części Dalmacji nad Morzem Adriatyckim. Miasto uchodzi za jedno z piękniejszych w Chorwacji. Jako turystyczne i kulturalne centrum regionu zapewnia mnóstwo atrakcji, wiele pięknych plaż i jeszcze więcej zabytków. Wszystko to otulone jest zapachem morskiej … Zobacz więcej »