Ceny w restauracjach w Hvarze – najlepsze lokale

, Tagi , , , , , , ,

Hvar charakteryzuje się tym, że jest bardzo długa, ale również stosunkowo wąska. Linia brzegowa tej wyspy to prawie 300 kilometrów. Wyspa od zawsze oznaczała się także dużym znaczeniem strategicznym, jak również była już zasiedlana już w okresie neolitu. Jej historyczny krajobraz został ukształtowany w późniejszym czasie, a nastąpiło to przede wszystkim dzięki Grekom. Bez wątpienia Hvar uchodzi za jedną z piękniejszych wysp na całym świecie. 

O ile oddzielenie tej wyspy od stałego lądu może być traktowane jako wada, to daje to pewną ochronę przed zanieczyszczeniem, które jest powodowane przez zakłady przemysłowe, ale również przez komunikację miejską oraz wszystko inne, co niesie ze sobą cywilizacja. W miejscu tym każdy ma możliwość podziwiania pól lawendy, niezwykle urodziwych i starych winnic, ale też niespotykaną jedność związaną z istnieniem człowieka oraz przyrody. W miejscu tym można skosztować najlepszej jakości win oraz oliwek, dlatego też wszyscy goście, którzy chcą w odpowiedni sposób zbliżyć się do natury, mogą udać się do mniejszej chorwackiej gospody, a nie do ekskluzywnej restauracji. Tam każdy ma możliwość spróbowania dobrego i domowego wina. Takie często smakuje o wiele lepiej niż szampan!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Rotoran Ivan Dolac

Jeżeli ktoś na swe docelowe miejsce zdecyduje się wybrać na przykład południową część wyspy Hvar, to bez wątpienia nie powinien kierować się bezpośrednio do stolicy, aby móc w pełni zasmakować chorwackiej kuchni. Warto udać się do lokalu o nazwie Rostoran Ivan Dolac. Z całą pewnością jest to miejsce, które bardzo wyróżnia się na tle innych lokali gastronomicznych w tej okolicy.  Restauracja ta znajduje się  przy ulicy Ivan Dolac bb. W związku z tym nie będzie trudno jej odnaleźć. Pojawia się więc pytanie, co w tym lokalu można zjeść? Otóż należy zaznaczyć, że lokal ten to nic innego, jak przede wszystkim w głównej mierze smaczne połączenie kuchni włoskiej z kuchnią chorwacką. Oczywiście kuchnia ta odbiega nieco od tradycji, jednakże nie zmienia to faktu, że owe połączenia są bardzo smaczne oraz dość oryginalne.

W restauracji tej każdy ma możliwość skosztowania chorwackiej wersji tradycyjnej włoskiej pizzy (cena około 45 złotych w zależności od wersji), ale również smacznej wariacji odnośnie spaghetti (cena około 40 złotych w zależności od wariantu). Bez jakiegokolwiek wątpienia są oryginalne wersje dań, w których bardzo dobrze da się wyczuć chorwackie zacięcie. Restauracja organizuje dodatkowo także na specjalne życzenie gościa degustację win, które są bardzo wysokiej jakości, ale również smacznych nalewek. 

Restauracja Agava

Agava to restauracja, która mieście się w historycznym centrum Hvar. Z okien tego miejsca rozciąga się przepiękny widok na linię brzegową tejże wyspy. Należy zaznaczyć również, restauracja ta podobnie jak duża ilość innych na wyspie, hołduje w głównej mierze tradycji. Wszelkie dania, które można skosztować w tym miejscu, są bardzo lokalne. I z całą pewnością przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Dzieje się tak, ponieważ w miejscu tym panuje bardzo różnorodny wybór dań. Każdy ma możliwość skosztowania znakomitych zup, jak również smacznych dań obiadowych.

Znajdziesz tu wiele lekkich i orzeźwiających sałatek (cena około 30 złotych), które są robione wyłącznie z produktów najwyższej jakości. W restauracji tej królują też grillowane warzywa (cena około 20 złotych), które są w tradycyjnej, chorwackiej marynacie. Aczkolwiek również jarosze znajdą tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Lokal ma do zaoferowania takim osobom bardzo rozbudowaną kartę dań. Wieczorami można skorzystać z usług barmanów, którzy są najlepsi na wyspie. Specjalizują się oni przede wszystkim w przygotowywaniu niezwykle kolorowych, jak również mocno procentowych drinków.

Fig Hvar

Jest to miejsce, w którym można skosztować kuchni, która jest niezwykle wyjątkowa. Kuchnia w tym miejscu charakteryzuje się niezwykle perfekcyjną mieszanką zarówno tradycji, jak i nowoczesności. Dlatego też każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Lokal ten preferuje wykorzystywanie tradycyjnych przepisów chorwackiej kuchni, które następnie zostają zaadaptowane na potrzeby teraźniejszych czasów. W tym miejscu znajdą coś dla siebie zarówno „mięsożercy”, jak i takie osoby, które mięsa nie jedzą. Należy zaznaczyć, że zarówno weganie, jak i również wegetarianie powinni sprawdzić menu, które przygotowano z myślą o nich. Restauracja ta utrzymana jest w folklorystycznym stylu. Wystrój wnętrza w dużej mierze nawiązuje do dawnej Chorwacji. W Fig Hvar za obiad składający się z przystawki, dania głównego oraz deseru można zapłacić około 120 złotych. 

Sprawdź również nasz wpis z listą TOP 15 atrakcji na wyspie Hvar!

Poprzedni

Co zobaczyć i zwiedzić na wyspie Mljet? Największe atrakcje

Trasy rowerowe na Hvarze – rowerem przez Hvar!

Następny

Dodaj komentarz