Ceny w restauracjach na wyspie Mljet – najlepsze lokale

, Tagi , , , , , , , , ,

Mljet to położona na zachód od Dubrownika wyspa, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych i najbardziej zalesionych na całym Adriatyku. Jest domem dla zaledwie 1200 osób, co tylko odzwierciedla spokój, jaki tam panuje. Na wyspę tę dotrzeć możesz wyłącznie drogą morską – wynajętą łodzią lub niewielkim statkiem, który pływa kilka razy dziennie z ulokowanej nieopodal miejscowości Mali Most. To, że wyspę tę zamieszkuje bardzo niewiele osób, nie znaczy, że nie ma w niej pysznych restauracji. Wręcz przeciwnie – podobnie, jak i cała Chorwacja, tak i ona jest nastawiona na turystykę. My dziś postaramy się przybliżyć najlepsze lokale w tym regionie. Jakie są ceny w restauracjach na wyspie Mljet?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najlepsze lokale na wyspie Mljet

Restauracje na wyspie Mljet są zlokalizowane przede wszystkim w jej wschodniej i zachodniej części, które zdecydowanie najbardziej nastawiają się na przyjmowanie turystów, a które są też po prostu najbardziej zamieszkałe. Zarówno licząc na niskie ceny, jak i wysokiej jakości jedzenie, znajdziesz tutaj coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych propozycji, obok których ciężko przejść obojętnie.

Konoba Ribar

Absolutny numer jeden w kontekście restauracji zlokalizowanych na wyspie Mljet. Jest to świetna propozycja dla osób chcących naprawdę się najeść. Restauracja, usytuowana w naprawdę malowniczym miejscu tuż nieopodal portu, potrafi zachwycić klimatem, ale też zadowolić najbardziej wymagające podniebienia.

Ceny w niej są średnie – za posiłek zapłacisz od 15 € do 30 €, niemniej jednak w zamian za to dostaniesz naprawdę dużą porcję, która z całą pewnością Cię zaskoczy. Podobnie, jak wszechstronność tutejszego menu, z owocami morza na pierwszym planie. Konoba Ribar z chęcią zaserwuje Ci również posiłek bezglutenowy czy wegetariański. Sprawdzi się tak w przypadku późnego lunchu, jak i kolacji. Zwłaszcza, że późnym wieczorem wygląda obłędnie. Znajdziesz ją na ulicy Pomena 3a w Pomena.

Mali Raj

„Mały Raj”, gdyż tak właśnie tłumaczy się na język polski nazwę tego lokalu, jest kolejnym mocnym pretendentem do tytułu najlepszego lokalu na wyspie Mljet. Zlokalizowany został niedaleko jeziora w samym centrum tutejszego parku narodowego i jego zdecydowanie największym atutem są przecudowne widoki. W szczególności o wschodzie słońca.

Podziwiać go tutaj możesz w towarzystwie przede wszystkim standardowych dalmatyńskich potraw –  grillowanych kalmarów, sałatki z ośmiornicy i wielu innych dań bazujących na owocach morza. Bez problemu jednak dostaniesz tutaj również produkowany na miejscu ser, wino oraz oliwki. Jest to najnormalniejsza restauracja na świecie – i za to ją docenisz. Zwłaszcza że nie zapłacisz w niej dużo. Ceny zaczynają się już od 5 €, a zamykają w obrębie znośnych 30 €. Restaurację tę znajdziesz na ulicy Babine Kuće 3 w Goveđari.

Stermasi

Stermasi to lokal, który z pewnością docenisz – przede wszystkim ze względu na jego fantastyczne usytuowanie, na dość wysokim wzgórzu. Największy nacisk kładzie na owoce morza, w tym przede wszystkim kalmary oraz ośmiornice – można śmiało powiedzieć, że są one jednymi z najlepszych, jakie możesz zjeść w całym regionie. Ceny w lokalu rozpoczynają się od 10 €, jednak za wspomniane już przysmaki najprawdopodobniej zapłacisz więcej – nawet 35 €.

W cenie masz potrawy robione na samodzielnie wytwarzanej oliwie z oliwek, którą możesz też tu kupić w butelce. Co ważne, spożyjesz tutaj również mięso (jeśli masz już dość ryb), a do niego także pierwszorzędne wino. Na miejscu są też pokoje i mieszkania do wynajęcia. Całość zlokalizowana jest na Saplunara 2, a zatem na dalekim wschodzie wyspy.

Barba Ive

Barba Ive to zdecydowanie jeden z najstarszych działających bez przerwy lokali, przyjmujący swoich gości od 2001 roku. Na tle innych wyróżnia się przede wszystkim sposobem, w jaki smaży ryby – tutejszy przysmak. Te są przygotowywane specjalnie z myślą o Tobie, tuż nad drewnianym paleniskiem – a jako że kucharz robi to od dawna, wychodzą genialne.

Tutejszy okoń to specjalność zakładu. Kupuje się tutaj go w całości, a jego cena wynosi około 20 €. Za inne posiłki zapłacisz tutaj dość podobnie. Co jednak najważniejsze, każdym z nich z całą pewnością się najesz. Restauracja posiada również cztery pokoje gościnne na piętrze, ale też serwuje najlepszą kawę na całej wyspie, w rozsądnej cenie zbliżonej do zaledwie 3 €. Lokal znajdziesz na ulicy Pomena 4.

Mljet to zdecydowanie jedna z najatrakcyjniejszych wysp w całej Chorwacji, a jednocześnie miejsce, w którym z całą pewnością nie umrzesz z głodu. Spotkać na niej można całe mnóstwo restauracji, różniących się od siebie tak ceną, jak i serwowanym przez siebie jedzeniem. Łączy je jednak jedno – szalenie malownicze usytuowanie oraz obsługa, przyzwyczajona do goszczenia w swoich progach turystów. Trafiając na tę wyspę, nie zapomnij więc o odwiedzeniu co najmniej kilku miejsc tego typu. Z całą pewnością nie pożałujesz, ale też nie nadszarpniesz swojego budżetu w sposób, którego później mógłbyś żałować.

Jeśli chodzi o ceny, istotny jest nie tylko koszt posiłków, ale i innych rzeczy. Sprawdź też nasz wpis: Czy na wyspie Mljet jest drogo?

Poprzedni

Plaża Martinica w Bol na wyspie Brač, idealna dla rodzin

Ceny w restauracjach w Splicie – najlepsze lokale

Następny

Dodaj komentarz