Primošten – malownicza miejscowość w Dalmacji, atrakcje, noclegi

Primošten, Aerial view of Primosten old town, amazing sunny landscape, Dalmatia, Croatia. Famous tourist resort on Adriatic sea coast.

Malownicza miejscowość Primošten leży na wybrzeżu Adriatyku, w Dalmacji. Jest ona jedną z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Chorwacji. Ta dawna wioska rybacka zachwyca obecnie romantyczną starówką, ciekawymi atrakcjami, plażami, a także wspaniałymi możliwościami wycieczek w okolicy Primošten. Spacerując wzdłuż malowniczego nabrzeża, warto także zatrzymać się w … Zobacz więcej »

Makarska plaże – TOP 10 najpiękniejszych plaż i noclegi w pobliżu

Makarska plaże, Piękna plaża Nugal w pobliżu miasta Makarska, Dalmacja, Chorwacja. Riwiera Makarska, słynny punkt orientacyjny i turystyczny turystyczny w Europie

Plaże na Riwierze Makarskiej są jednymi z najpiękniejszych w Chorwacji i nad Morzem Adriatyckim. Można tu znaleźć każdy rodzaj plaż, od zacisznych żwirowych zatoczek po miejskie plaże, z wieloma udogodnieniami. Planujesz wakacje w Makarskiej lub w jednej z miejscowości, znajdującej się na malowniczej Riwierze Makarskiej? … Zobacz więcej »

Wyspa Hvar – TOP 12 najciekawszych atrakcji dla całej rodziny

Wyspa Hvar, Harbor with boats in turquoise waters on island Hvar, Croatia with old town on background. Touristic resort. Summer vacation destination

Wyspa Hvar jest jedną z najpiękniejszych i najpopularniejszych chorwackich destynacji wakacyjnych. Jego długa linia brzegowa posiada wiele spokojnych zatoczek i wspaniałych plaż. Oprócz malowniczej scenerii, wyspa oferuje również wiele klimatycznych małych nadmorskich miasteczek idealnych na odpoczynek dla rodzin z dziećmi. Jakie atrakcje czekają na rodziny … Zobacz więcej »

Dalmacja – apartamenty oraz domy wakacyjne

Dalmacja apartamenty, View,Of,Famous,Dominican,Monastery,On,Beach,In,Bol,Town

Planujesz urlop w Dalmacji, ale nie masz pomysłu gdzie zarezerwować apartament? W naszym artykule znajdziesz ranking najlepszych apartamentów i domów wakacyjnych z basenami, blisko plaży w Dalmacji. Gdzie warto zaplanować wakacje na wybrzeżu dalmatyńskim? Odpowiedzi szukaj w naszym artykule „Dalmacja apartamenty i domy wakacyjne”. Dalmacja … Zobacz więcej »

Jedziesz do Dalmacji? Oto TOP 56 pytań i odpowiedzi

Jedziesz do Dalmacji, Idyllic beach Punta Rata in Brela aerial view, Makarska riviera of Dalmatia, Croatia

Jedziesz do Dalmacji i zastanawiasz się co warto zobaczyć w tym przepięknym regionie Chorwacji? Poniżej przygotowaliśmy 56 pytań i odpowiedzi, z którymi warto się zapoznać przed wyjazdem na wakacje. Varaždin Co warto zobaczyć w drodze do Dalmacji? Położony niedaleko Zagrzebia Varaždin jest doskonałym miejscem, aby … Zobacz więcej »

Maj w Krakowie pod znakiem Chorwacji – zaproszenie na wspaniałe wydarzenia organizowane przez Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie

Festiwal Piosenki Chorwackiej

Nasz blog Dalmacja.pl zachęca do udziału w wydarzeniach, które będą miały miejsce w maju w Krakowie. Poniżej szczegóły: Piknik Chorwacki – 27.05.2023 od godz. 10:00 Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie wraz ze współorganizatorami zapraszają na Piknik Chorwacki, który odbędzie się w dniu 27 maja 2023 … Zobacz więcej »